Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 12 komentarzy

Zavissius Niger

Artur Zawisza - absolwent polonistyki i filozofii KUL, poseł na Sejm w latach 2001-07, przewodniczący Komisji Gospodarki oraz tzw. bankowej komisji śledczej, obecnie przedsiębiorca i menedżer oraz współzałożyciel Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek

Moje komentarze

  • @asco 13:05:16
    na złą wolę i kłamstwa kłamcy nie ma rady, ale dla każdego normalnego czytelnika:

    - sposób zwracania się do kogokolwiek o niczym nie decyduje, ale stan prawny uwidoczniony w księgach zaufania publicznego takich, jak Krajowy Rejestr Sądowy, a ten był i jest niezmienny mimo plwocin ze strony asco;

    - kto był adresatem oferty i przyjął ją, stał się właścicielem - i tak właśnie było w tym wypadku, co przyznał każdy sąd i organ zajmujący się sprawą;

    - powtarzam, że żaden znany mi podmiot nie ma wymagalnych zobowiązań wobec byłych właścicieli (nota bene, jeśli byli właściciele w swym samotnym uporze sądzą, że są nimi nadal, to nie ma mowy o jakichkolwiek zobowiązaniach, bo za co wtedy?);

    - każda spółka celowa ma ograniczony kapitał zakładowy, a finansuje się poprzez kredyt - to elementarz inwestowania, który zna cały świat, tylko nie asco;

    - wszystkie wytaczane sprawy i oskarżenia padają jedno po drugim, stąd zapiekłość, złość, arogancja, bezczelność, kłamliwość i chamstwo asco
    Interpretacje chronią podatnika i już
  • @asco 20:47:01
    - nie jestem członkiem zarządu spółki Tempo;

    - spółka Tempo jest własności spółki Green Energy na podstawie złożonej oferty i przyjęcia jej, co jest równoznaczne i równowazne z umową kupna-sprzedazy, a co potwierdziły i sądy, i prokuratura;

    - zadna płatność Green Energy wobec Tempo nie obecnie wymagalna;

    - plucie i złorzeczenie niczego w tych kwestiach nie zmieni
    Interpretacje chronią podatnika i już
  • @karapatan 14:54:04
    wreszcie między wierszami przyznane, że każdy sąd, na każdym szczeblu i w każdym mieście, oraz każda prokuratura - wszystkie więc instancje wszystkich organów władzy publicznej odrzuciły kłamliwe zarzuty niedoszłych złodziei i orzekły albo rację (sądy), albo niewinność (prokuratura) m. in. autora tego bloga, choć cała sprawa w najmniejszym stopniu mnie dotyczy (tu kolejny aspekt manipulacji przyjaciół autorów tych komentarzy, za co oczywiście będą wyciągnięte konsekwencje)
    "Przejrzysty Rynek" a decyzje KRRT
  • @asco 16:29:25
    komentarz jest obraźliwy, bo "ordynarny, prymitywny i szyty grubymi nićmi", a nade wszystko kłamliwy od początku do końca: oparty na kłamstwie, zawierający kłamstwa i będący kłamstwem nad kłamstwami
    "Przejrzysty Rynek" a decyzje KRRT
  • @Tomasz Urbaś
    2 maja jest dniem funkcjonalnie wolnym od pracy, albowiem 3 maja jest i będzie świętem, zaś 1 maja jeszcze nim jest, więc każdy, kto chce - owego drugiego maja ma wolne, jak w mordę strzelił
    2 maja 2012: Biało-Czerwona Defilada
  • Zbigniew Kuźmiuk z PiS pisze tak:
    W świetle wyżej przedstawionych procesów mających miejsce w europejskim świecie bankowym, także w Polsce pojawiają się głosy mówiące o konieczności renacjonalizacji banków w Polsce.
    Artykuł na ten temat napisał i opublikował na portalu Obserwatorfinansowy.pl (związanym z NBP), Stefan Kawalec były wiceminister finansów, który w latach 90-tych prywatyzował banki jak wytwórnie gwoździ, w tym w atmosferze skandalu Bank Śląski.
    Pisze on wprost, że sprzedawane przez zagranicznych właścicieli aktywa bankowe w Polsce powinien nabywać bank , którego większościowym akcjonariuszem powinien być Skarb Państwa, a sektor bankowy docelowo powinien mieć proporcje: 2/3 banki krajowe i tylko 1/3 banki zagraniczne.
    Zwraca przy tym uwagę, że przy zaostrzającym się kryzysie w światowych finansach, nieuchronne jest zmniejszanie akcji kredytowej przez zagraniczne banki, a to będzie poważną przeszkodą w kontynuowaniu wzrostu gospodarczego w Polsce.
    Jeszcze niedawno tego rodzaju poglądy zostałyby określone jako nacjonalistyczne i idące pod prąd tendencjom w światowych finansach ale skoro wychodzą spod pióra ludzi, którzy z prywatyzacji wszystkiego w naszym kraju uczynili wręcz swoją życiową misję, nie można przejść nad nimi do porządku dziennego
    Repolonizacja banków
  • @easyrider
    I to jest właśnie pyskówka, której chcę uniknąć, bo jest całkowicie jałowa. Na każdy argument seria fałszywych oskarżeń, a wyjaśnienie każdego nie daje nic, bo następuje powtarzalność fałszerstw na podobieństwo smoka wielogłowego.

    Owszem, oferta jest prawidłowo przyjęta, bo "z dniem złożenia oświadczenia". Owszem, wymagalne płatności bez zarzutu, bo od pierwszej raty odjęte zobowiązania spółki, a pozostałe nie są wymagalne etc. etc. Ale przecież nie fakty są ważne, lecz ekspresja wściekłości. W odróżnieniu od polemistów Krajowy Rejestr Sądowy, Sąd Rejonowy i Prokuratura Okręgowa widziały wszystkie dokumenty, a jednak wszystkie ich kluczowe decyzje, jedna po drugiej, są niekorzystne dla pp. Maciejewskich. To oczywiście nie daje do myślenia, bo nie o reguły poprawnego myślenia tu idzie.

    Najzabawniejsze, że całą historia w ogóle dotyczy innych ludzi, a mnie wyłącznie incydentalnie, ale pp. Maciejewscy trafnie wyczuli, że ludzka naiwność nie zna granic i operowanie bardziej znanym nazwiskiem da większy efekt. Szkoda, że ten cynizm jest nagradzany, ale tylko do czasu. Całą rzecz skończy się jeszcze bardziej przykro dla fałszywych oskarżycieli, a za swój los niechże podziękują wtedy nierozważnym stronnikom. Ci jednak odpowiedzialności nie wezmą. Ja jadę nad Wiznę.
    Wizna. Mit trwa
  • @totoo
    Różnica taka, że ja piszę pod nazwiskiem, a odważny totoo pod nickiem, sądząc, że jest śledczym wszechczasów. A co do rzeczy:

    "próba przestępstwa" - oczywiście, gdyż transakcja (a nie negocjacje, oferty itp.) została zawarta i dlatego uznał ją kilkukrotnie sąd oraz wszystkie inne instytucje publiczne, zaś próba polegała na bezprawnej negacji zawartej już umowy, jeżeli kupujący nie zwiększy zapłaty o 25% w stosunku do ustalonej na piśmie i udokumentowanej;

    "przegrawszy wszystko" - sędzia przywróciła termin rozpatrzenia wniosku i odrzuciła meritum wniosku, potwierdzając wpis do KRS; prokuratura umorzyła śledztwo, którego nota bene nie byłem i nie jestem przedmiotem, a w tej chwili umarza ponownie i ostatecznie;

    "celują w opluwaniu w mediach" - dokładnie tak, powielając kłamstwo za kłamstwem, wprowadzając w błąd śledczych wszechczasów, którzy nie znają ani jednego faktu, ale ferują najsurowsze wyroki, kierując się wyłącznie osobistym nastawieniem, wreszcie używając słów typu "złodziej" etc., samemu będąc zadłużonym na miliony złotych, ściganym przez dłużników i skompromitowanym na rynku, o czym wiedzą oni, ale przecież nie postronny czytelnik.

    Istotnych faktów jest więcej, ale przecież nie fakty tu chodzi, tylko o artykuł z postświrgoniowskiego pisma związanego z resztówką Samoobrony, którego załoga celuje w doniesieniach na rzeczywistą i urojoną konkurencję, ale przecież po co o tym wiedzieć? Najważniejsze to wyżyć się w internecie, bez znajomości ani jednego dokumentu, ani jednego orzeczenia sądu lub prokuratury. Wszystkie są niekorzystne dla pp. Maciejewskich, a poza wszystkim nie dotyczą mnie, ale kogo innego, jednak dla rozbujania aferki używa się mojego nazwiska, licząc na sensację i dezorientację. Jasne, Kaczyński ukradł Telegraf, Ziobro zabił Blidę, Piecha był łowcą skór, Targalski niszczył ludzi w radiu, a ja coś tam. Zapewniam, totoo, że nawet ani trochę, ale dowie się o tym pewnego dnia zobaczywszy dokumenty, orzeczenia, postanowienia etc. Może wtedy uwierzy...
    Wizna. Mit trwa
  • @graal
    zawisza mówił prawdę, a nie wykonująca zlecenie michnika dziennikarka wyborczej; jak wiadomo, w pierwszej instancji sąd oddalił fałszywe oskarżenie, a w drugiej instancji oskarżający wycofał oskarżenie; wstyd, że graal powiela kłamstwa gazety walczącej wtedy z pisowskim przewodniczącym komisji śledczej ds. prywatyzacji banków, który miał pretensje do balcerowicza o niestawianie się na wezwania komisji, stąd wyborcza postanowiła odpłacić fałszerstwem o rzekome niestawiennictwo zawiszy; takich kwiatków w mediach liberalnych jest dużo i tylko dureń w nie wierzy
    Wizna. Mit trwa
  • @raven59
    komentować górę zarzutów, pomówień i kłamstw pieczołowicie zebranych w panaravenowym blogu? normalnie rzecz biorąc, to jeśli chce się wiedzieć, zadaje się pytanie, a nie tworzy megasensację, a potem niewinnie pyta o komentarz... komentowałem już kilka razy i co? najbardziej dociekliwi nie wierzą, że mój komentarz był pisany już po lekturze posta zamieszczonego na ekranie, ale upatrują tu kolejnego spisku... przy takim podejściu to ja wysiadam...
    Koledze raven59 do sztambucha
  • @Nathanel
    no więc odpowiadam: siedziałem przy ekranie, zobaczyłem notkę pod ksywą raven59, odpowiedziałem natychmiast i pojechałem do sklepu "Podróżnik" na Kaliskiej kupić mapy hiszpańskiej Galicji; po prostu, i co?
    Koledze raven59 do sztambucha
  • @totoo
    niemądry człecze,

    słuchasz bandyty, który pluje i bierzesz go za swego kumpla od prawdy?
    puknij się w łeb i zmądrzej, nabierz krytycyzmu, rozumiej coś więcej niż plucie bandyty przyłapanego na gorącym uczynku...
    Gospodarka a rosyjskojęzyczna mafia

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031