Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 12 komentarzy

Zavissius Niger

Artur Zawisza - absolwent polonistyki i filozofii KUL, poseł na Sejm w latach 2001-07, przewodniczący Komisji Gospodarki oraz tzw. bankowej komisji śledczej, obecnie przedsiębiorca i menedżer oraz współzałożyciel Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek

Głos na Kongresie Nowej Prawicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolność osób, rodzin i narodu jest ograniczana. Duch jest na prawicy,dlatego walczmy o rząd dusz.

 W biegu między jednymi a drugimi obowiązkami służbowymi, z których wiosna nie zwalnia, odwiedziłem Kongres Nowej Prawicy. Jasne jest, ze nie cała prawica pozparlamentarna byla tam reprezentowana i jasne jest, ze swary wewnątrz srodowiska libertariańskiego mogą gorszyć, a jednak fakt obecności ponad  dwóch tysięcy młodych osób musi budzić respekt i daje nadzieję na przyszłość prawicy.

Przybywszy, powiedziałem mniej więcej tak: dziękuję za przypomnienie mego życiorysu rodem z wikipedii, ale zabieram głos jako polityk emerytowany, przede wszystkich przedsiębiorca cierpiący jak inni przedsiębiorcy opresję biurokratyczną i podatkową oraz przedstawiciel niezaleznej platformy społeczności blogerów Nowy Ekran, który z pewnością wielu uczestnikom Kongresu jest znany, a innym wkrótce będzie znany.

Skoro niektórzy przedmówcy wspominali nadzieje sprzed ponad dwudziestu lat, gdy rodziła się wolna Polska, podczas gdy obecnie doświadczamy Polski coraz bardziej zniewalanej, to ja także wspomnę Kongres Prawicy Polskiej z 1990 roku. Przy tej okazji ukłon wobec organizującego go wówczas pana Janusza Korwin-Mikkego, na którego niektórzy z nas głosują częściej, zaś niektórzy z nas (tak, jak ja) rzadziej, ale w pewnym sensie: my z niego wszyscy... Na ów Kongres przyjechałem z kolegą Iwo Benderem, późniejszym radnym m. st. Warszawy, i wówczas służby ochronne odebrałynowe, których nie odzyskaliśmy do dzisiaj, a szkoda, bo przez te następne dwadzieścia lat wielokrotnie przydałyby się!

Tymczasem w roku 2011 mamy Polskę coraz bardziej zniewoloną. Oczywiście istnieją inne perspektywy patrzenia, bo np. młodzi towarzysze trockiści z Krytyki Politycznej czy aparatczyk Napieralski, sądzi, że Polską rządzą dwie prawice, które co prawda spierają się o katastrofę smoleńską, ale razem uciskają klasę robotniczą, klasę homoseksualną, klasę pedofilską i inne segmenty proletariatu.

Jednak na tej sali zapewne przewazają tacy, którzy sądzą, ze Polską rzadzą dwie lewice, które co prawda spierają się o katastrofę smoleńską, ale wspólnie przykłądają rękę do ograniczania i niszczenia wolności osób, wolności rodzin i wolności narode czempionem walki przeciw wolności jest partia uważana zaliberalno-demokratyczną, zaś partia uważana za narodowo-socjalistyczną tylko niekiedy naśladuje tę pierwszą.  

Wolność narodu została ograniczona poprzez Traktat Lizboński, który jedni przegłosowali, a drudzy ratyfikowali, a który zastępuje suwerenność państwową doktryną ograniczonej suwerenności, tozsamość narodową zmienia w nieszkodliwy folklor, zaś wolność gospodarczą poddaje etatystycznym dyrektywom z Brukseli. Wolność rodzin ograniczona została rządową ustawą, poprzez którą władza rodzicielska nad dziećmi może być przekazywana pracownikom socjalnym wyłonionym z aparatu biurokratycznego. Opozycja protestowała, ale innym razem sama głosowała przeciwko rozwiązaniom podatkowym korzystnym dla rodzin, narażając je na większe uzależnienie od budzetu zarządzanego przez administrację. Wolność osobista i gospodarcza została ostanio ograniczona przez zwiększenie uprawnień policji skarbowej, którą wyposażono  w więcej środków przymusu bezpośredniego, aby mogła więcej wyciągnąć od podatnika pałką i kastetem. Obecnie rząd proponuje, a opozycja popiera ustawę, która niszczy wolny rynek w branży gospodarki odpadami, gdyz unieważnia milion umów cywilnoprawnych między mieszkańcami a firmami tej branży. Powierza władztwo na śmieciami gminom, które uprzywilejowują spółki komunalne, tworzą do dziesięciu tysięcy nowych posad dla biurokratów i wprowadzają socjalizm gminny, a obywatele zapłacą za to wszystko nowym podatkiem śmieciowym.

Trzeba więc bronić wolności i chronić Polskę przed zniewoleniem. Moze tego dokonać nowa, młoda i przyszła prawica. Sam nie mam planów wyborczych i nie prorokuję szans komitetu wyborczego o nieco skomplikowanej nazwie partyjnej, ale wzywam do walki o rząd dusz. Lewica jest zmurszała, a duch jest na  prawicy, dlatego walczmy o rząd dusz. Jezeli rząd dusz będzie nasz, to rząd polityczny na alejach Ujazdowskich sam trafi w nasze ręce. Do boju o rząd dusz Polaków!   

 

 

KOMENTARZE

 • Jestem ciekaw
  czy podczas marszu po kongresie
  wyraziliście Solidarność z Solidarnymi 2011?
 • Tylko tyle Pan powiedział na kongresie? Dobrze że przynajmniej ze wzmianką o NE :)
  "Oczywiście istnieją inne perspektywy patrzenia, bo np. młodzi towarzysze trockiści z Krytyki Politycznej czy aparatczyk Napieralski, sądzi, że Polską rządzą dwie prawice, które co prawda spierają się o katastrofę smoleńską, ale razem uciskają klasę robotniczą, klasę homoseksualną, klasę pedofilską i inne segmenty proletariatu.

  Jednak na tej sali zapewne przewazają tacy, którzy sądzą, ze Polską rzadzą dwie lewice, które co prawda spierają się o katastrofę smoleńską, ale wspólnie przykłądają rękę do ograniczania i niszczenia wolności osób, wolności rodzin i wolności narode czempionem walki przeciw wolności jest partia uważana zaliberalno-demokratyczną, zaś partia uważana za

  narodowo-socjalistyczną

  tylko niekiedy naśladuje tę pierwszą. "


  Oba pryzmaty patrzenia na świat, na Polskę, na PiS są równie chore, niecelne, niesprawiedliwe, urągające prawdzie. Katolicy nie powinni tak bredzić, a prawica jest katolicka, prawda? Etyka chrześcijańska obowiązuje?

  http://www.youtube.com/watch?v=IriHHi2S2R8

  "Pojęcie N.S. można także znaleźć w Polsce. Pod koniec XIX wieku, gdy na ziemie polskie przychodzą z Zachodu doktryny socjalistyczne i nacjonalistyczne, podziały pomiędzy nimi były stosunkowo płynne. Obydwie ideologie były nowe, zbuntowane przeciwko zastanemu światu, dążyły do jego rewitalizacji i przemiany. Idea narodu (walki o niepodległość) nie była sprzeczna z dążeniem do poprawienia sytuacji niższych warstw społecznych (stanowiących część narodu). W ramach lewicy istniały dwie tendencje: internacjonalistyczna („Proletariat” L. Waryńskiego) i patriotyczna.

  W Kongresie Paryskim (1892) gdzie zakładano patriotyczną Polską Partię Socjalistyczną (PPS), uczestniczyli min. S. Grabski i Z. Balicki - późniejsi czołowi działacze Narodowej Demokracji. Liga Narodowa próbowała pozyskać do swoich szeregów także działaczy socjalistycznych. Mianem N.S. określał się B. Limanowski (1835-1935) – inicjator Kongresu Paryskiego i założyciel PPS.

  Podział i wrogość pomiędzy nacjonalizmem i socjalizmem, przesądzający o niemożności stworzenia N.S. na ziemiach polskich datuje się dopiero od 1905 roku, czyli od wydarzeń rewolucyjnych, które spowodowały, że PPS i endecja stanęły po przeciwstawnych stronach politycznej barykady.

  Pojęcie N.S. w dotychczasowej formule zanikło od momentu pojawienia się na scenie ruchu hitlerowskiego w l. 20-tych XX wieku, który zmonopolizował określenie N.S. Obecnie nikt nie określa się mianem N.S., gdyż termin ten jednoznacznie kojarzy się z hitleryzmem i posiada zabarwienie pejoratywne."

  http://metapedia.konserwatyzm.pl/wiki/Narodowy_socjalizm

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm


  Jeżeli określa Pan PiS mianem narodowego socjalizmu, czyli NAZIZMU, to PiS powinien Pana pozwać do sądu, a społeczność NE solidnie upomnieć że tak się nie godzi. Trzeba zważać na słowa, nie jest Pan szeregowym blogerem, Panu mniej wolno. Był Pan w PiS przecież, zły to ptak co w dawne swoje gniazdo kala. Niehonorowo.

  Jak widać "prawica" endecka także jest częściowo z "narodowego socjalizmu", ale na szczęście przed wersją niemiecką. Nic mi jednak nie jest wiadome żeby PiS takie korzenie miał i nikt nie używa tego określenia jako niestosowne po erze nazizmu.

  Solidaryzm pisowski wywodzi się z KNS i związkowego ruchu Solidarność, ruchu wspieranego przez Jana Pawła II, przez KNS. Skąd wywodzi się "prawicowy" liberalizm? Z masonerii, od środowisk żydowskich elit, a naprawdę wprost z piekła samego od demonów mamony.

  Czy Bolka znowu zaprosiliście na zebranie? Może być coś doradził mądrego? Libertas go cenił i zapewne płacił, bo czy Bolek dokładałby swoją kasę do wycieczki zagranicznej? Wątpię.
 • tak trzymać!
  wygramy na pewno.
 • @CzarnaLimuzyna
  a czy oni wyrazili?
 • @wolnyijuz
  Z całym szacunkiem dla Panów z "Prawicy" których wielu cenię i poważam od lat ; to Solidarni 2010 wyartykułowali 4 podstawowe postulaty ,które można porównać do postulatu odebrania prawa jazdy komuś kto prowadząc samochód ma na koncie ileś tragicznych wypadków oraz jedzie w druga stronę.

  Prawica postuluje wybierzcie nas na kierowców oraz dywaguje czasem słusznie czasem sobie a muzom o modernizacji auta oraz zmianie trasy.
  Tymczasem kierowca powoduje stłuczkę za stłuczką.
 • Czy Roman był?
  Z Kaczmarkiem bez krawata?
 • @CzarnaLimuzyna
  Nie wyrazili, sam widziałem:(
 • Wiatr Odnowy?
  Nowy makijaż na nowe czasy dla starych wyjadaczy z budżetowego pieca.
  Na fali społecznego niezadowolenia z nachalnej propagandy rządów PO mającej na celu przykrycie brak obiecywanych wcześniej sukcesów (tzw. cudów) i jego bierność w zakresie pilnej potrzeby reformowania państwa, grupa starych działaczy postokrągłostołowych postanowiła coś ugrać i powrócić na salony władzy.
  Jest tylko jedno ale...."nie uda się wejść dwa razy do tej samej wody" i chyba trzeba wzt. odejść i nie blokować oddolnie rodzącego się ruchu społecznego. Dziwne ale zawsze pewne osoby w określonych sytuacjach wyskakują jak ten królik z kapelusza tak jakby dostali jakiś rozkaz z góry i usiłują "regulować" scenę polityczną.
  AdNovum
 • @All
  Mam do Pana Zawiszy i reszty "najprawicowszych z prawicowych" dokładnie te same żale co moi przedmówcy. Zamiast działać od wewnątrz PiS, kiedy ten był u steru i zmieniać go na lepsze, to jak typowi polscy prawacy zabrali swoje zabawki i poszli do innej piaskownicy, lub jak kto woli pod inny trzepak.
  Teraz pomstują na swoich (bezsilnych) kanapach jaki to PiS socjalistyczny, a jacy my biedni prawicowi a nikt nie chce słuchać naszych mądrości. Tak jest po prostu wygodniej, bo nie wiąże się z żadną odpowiedzialnością.

  Panowie Zawiszo, Jurku et consortes: albo za czasów PiSu byliście socjalistami jak on, i następnie sprawaczeliście, albo byliście nieświadomi jego realiów, jeżeli on w rzeczy samej jest tak socjalistyczny jak mówicie (z czym się nie zgadzam).

  Pierwsza opcja oznacza, że jesteście typowymi giętkimi politykami, cynicznymi graczami wyznającymi mądrość etapu. I tym samym nie godnymi zaufania na stanowiskach publicznych.

  Druga oznacza, że jesteście naiwnymi dziećmi błądzącymi we mgle, i nie powinno się wam dawać widelca do jedzenia, bo możecie sobie zrobić krzywdę.

  Która opcja, bo wg. mnie tertium non datur.
 • Nie pchajcie się na ścieżkę rządu dusz.
  Mój komentarz odniosę tylko do dwóch zdań:
  "Wolność osób, rodzin i narodu jest ograniczana. Duch jest na prawicy,dlatego walczmy o rząd dusz."

  Pierwsze zdanie jest wiarygodne, gdyż faktycznie akty strzeliste zniewolenia osób, rodzin i narodów stały się celem polityki światowej i polskiej.

  Zdanie drugie potraktujmy jako groźną metaforę, bo Duch nie jest aż tak mały i jowialny, żeby chciało mu się stawać do boju o rząd dusz Polaków z bojownikami takiej lub innej frakcji politycznej. Duch nie jest ani na prawicy, ani na lewicy. Takie hasła to czysta kpina z Ducha. No dobrze, ale skoro mamy czasy kpiarskie i sprofanowane przez odcięcie kultury od sacrum, można sobie wycierać Duchem gęby na salonach lub w marszach na salony.

  Napiszę dyplomatycznie tak: mojej duszy nie dostaniecie; nie ma na to szans żaden pohukujący polityk walczący o władzę. To zbyt poważna sprawa, żeby oddawać sprawy najwyższej wagi w łapy polityków. Wolny obywatel tego nie czyni - nigdy i pod żadnym pozorem.

  Wolny obywatel ma duszę dla Ducha. A sprawy ziemskie, wielkiej i małej powagi, stara się układać zgodnie z kryteriami rozumu.

  Stąd prosta rada: poukładajcie sobie programy polityczne zgodnie z kryteriami rozumu; zaproponujcie coś z sensem Polakom; postarajcie się o wiarygodność i o poparcie, pokazując, że da się zaufać nowej, młodej i patrzącej w przyszłość prawicy. Ale, na miłość, nie pchajcie się na ścieżkę rządu dusz. Przecież to ścieżka zniewolenia. Celem nowoczesnych polityków, którzy poważnie myślą o przyszłości Polski, ma stać się służba w przestrzeni publicznej. Więcej pokory obywatelu Zawisza.

  Zmurszałe toto opowiastki o duchu, który staje po jednej stronie przeciw drugiej, by rządy dusz przeszły z łap jednych w łapy drugie, niczego dobrego nie wróżą Polsce.

  Mimo walczyć o racjonalne standardy organizacji państwa trzeba, sukcesów więc życzę. Sporo tej pracy organicznej trzeba wykonać, żeby odciąć wszystkie łby hydrze egocentryzmu klasowego polityków, którzy zapomnieli po co mają robić politykę.
 • @Artur Zawisza
  Kiedy Pan będzie występował w TV Nikczemnej?
  Może jakieś rozmówki z MO, tańce - libertasy z Bolkiem.
  Nie mogę się doczekać. Telewizji nie oglądam od kilku lat, ale specjalnie dla Pana kupię telewizor.

  Pozdrawiam,
 • @AdNovum
  "jakby dostali jakiś rozkaz z góry"


  Właśnie i nie sądzę żeby to było Boże wezwanie, przypływ patriotyzmu, fali obywatelskiej troski o Polskę, o Naród Polski. Ludzie może by i to kupili, ale z tymi samymi nazwiskami, z bytami monarchistów, Młodzieży Wszechpolskiej itd jakoś nie bardzo. Dmowski też popierał PO i bolszewicki punkt widzenia? Od rewolucji stracił złudzenia co do Rosji o ile jakieś wcześniej były.. niknące po 1914 roku z kolejnymi latami.

  Ludzie znający Janusza Korwina-Mikke wydają się coś wyczuwać, a co dopiero my. COŚ JEST NIE TAK z tą "prawicą". Pomysł słuszny, ale wykonanie, częściowo program w szczegółach, kadry do d...

  Ta młodzież wsłuchująca się w swoich guru na kongresie powinna zacząć myśleć samodzielnie. Może coś z nich wyrośnie dla Polski pożytecznego. Dobrze że są NIEPOKORNI, ale czemu nakierowani agresją wyłącznie przeciw Kaczyńskim i PiS? Kto ich tak i po co zaprogramował? Innych "szatanów" w III RP nie ma? A jaki mają stosunek do religii skoro właściwie powszechnie potępiają takich obrońców Krzyża Smoleńskiego jak zacny ksiądz Małkowski? To był nasz DELEGAT, sercem byliśmy z Nim, Nimi!
 • @Piotr F. Świder
  Bardzo dobra z Pana strony kwintesencja tego nowego odkrycia się prawicy na fali "odnowy".
  Czyli reasumując Kongres Nowej Prawicy przekazał Nam następujące przesłanie:
  1. koncert życzeń na zasadzie każdy na prawo od lewicy coś tam dla siebie znajdzie,
  2. wprzęgnięcie Ducha, który zajął miejsce po prawicy, co ma być dowodem,że Duch jest tylko po tej właściwej i jedynie słusznej stronie,
  3. negacja bez realnego programu,
  4. no i oczywiście zasada dziel i rządź polegająca na tym, że to "my jesteśmy tą jedną jedyną najprawdziwszą z prawdziwych prawicą" (nie wiadomo tylko dlaczego tak ma być i kto to ustalił? może jacyś macherzy z zaplecza, którzy ciągle przez 22 ostatnie lata po swojemu ustawiający polską scenę polityczną) a inni to nie wiadomo co, chyba że się do nas przyłączą wtedy dopiero będą prawicą najprawicowszą,
  5. CIEKAWE KTO TĄ INICJATYWĘ SFINANSOWAŁ?
  6. myślę, że jest to nowe otwarcie tych samych starych sił, które to nagle przed wyborami dokonują prawdziwej ekwilibrystyki aby zabłysnąć jak kometa Halleya i narobić trochę bałaganu przed wyborami.
  AdNovum
 • @Marek Kajdas
  I ja też używając słów góra nie miałem na myśli natchnienia z samej Góry, czyli Bożego Natchnienia.
  Raczej jest to natchnienie wyłącznie ziemskie (czy też przyziemne) wzt. używając pewnej przenośni górę tą pojmuję jako kogoś (coś) kto tym po prostu steruje. A kto steruje?
  Steruje ten co trzyma kasę i teczki.
  Pozdrawiam.
  AdNovum
 • @Artur Zawisza
  Podpisuję się pod słowami P.Swidra i dodam bardziej wprost i mniej dyplomatycznie - zdanie "Duch jest na prawicy,dlatego walczmy o rząd dusz." na tle tego, co opisuje Wiktorinoc brzmi mi jak pęd po władzę dla samej władzy. Czyli, żeby było jasno - rzecz idzie o koryto, a konstatacja "Wolność osób, rodzin i narodu jest ograniczana." to tylko... puder i wazelina !
  PJN - bis.


  http://wiktorinoc.nowyekran.pl/post/10890,powitanie-i-kongres-nowej-prawicy
 • W jedności siła
  Po co się identyfikować z Solidarnymi, występować przeciw PiS? Po to, żeby po raz kolejny pokazać, że prawica jako taka nie jest jednością. Panie Zawisza, daleko Panu do Zawiszy Czarnego i w ogóle daleko Panu do rzeczywistości. Słynie Pan z niepotrzebnych, wydumanych wyskoków, które nigdy niczego dobrego nie przyniosły. Skoro Pan napisał, że jest na politycznej emeryturze, to niech już tam Pan pozostanie. Na zawsze.
 • @contessa
  PJN - bis ? raczej PJN-KT czyli Program Jest Nieistotny - Koryto TAK!!!
 • @contessa
  > Czyli, żeby było jasno - rzecz idzie o koryto

  To jest program wszystkich obecnych partii parlamentarnych, czyli PO, SPD, PSL i również PiS. Niczym się pod tym względem nie różnią. Żadna z tych partii nie ma sensownego programu politycznego - wszystkie mają program będący mieszaniną większości socjaldemokratycznych przepisów. A to jest już w Polsce od dawna realizowane, więc jedyne co im pozostaje to walczyć o koryto, bo wcale nie chcą go zlikwidować.

  Jedynie wolnościowcy, do których należy JKM, mają sensowny projekt stworzenia nowego, wolnościowego państwa wolnego od wszystkich punktów programu socjalistów. A to jest bardzo ważne, bo Polskę niszczy socjalizm z własnością państwową na czele, z państwowym ZUS-em z milionem biurokratycznych przepisów, z "darmową", a zatem nieudolną i beznadziejną służbą zdrowia i "darmową" a zatem ogłupiającą edukacją.

  PiS nie chce tego wszystkiego zlikwidować, a więc jest partią systemową, która będzie utrwalać obecny ustrój jak się dorwie do koryta - co jest ich podstawowym celem. Nie udaje się to, bo PiS-em sterują gorsze, bardziej nieudolne służby postpeerelowskie niż PO. Spór między PO i PiS, to tylko taki czubek góry lodowej, pod którą walczą różne odłamy służb.
 • Wszyscy :)
  Inne podejście do KONGRESU tu...
  * http://andrzejbudzyk.nowyekran.pl/post/10886,kongres-nowej-prawicy-bialy-wywiad

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga"
 • że wolności potrzeba Polsce to każdy wie.
  Sęk w żródle tej wolności.
  Zródłem wolności w Polsce był Chrystus i Maryja.
  Mieszkali tu żydzi i Lutrowie i każdemu było dobrze na tym fundamencie.
  I nagle ateiści podnieśli wrzask, że trzeba jakiejś drogi środka.

  //"Duch jest na prawicy,dlatego walczmy o rząd dusz."//

  Duszami zajmuje się Kościół. Korwin Kościoła się boi, jak Antychryst, boją się jej też Republikanie, bo ich idee oparte są na Lutrze.

  Polska będzie katolicka, albo w ogóle jej nie będzie.
 • @Piotr F. Świder
  Dziękuję że Pan jest!
  Coraz trudniej bowiem tutaj o rozsądek.
  Coraz bardziej boję się że gdy już "prawica" dojdzie do władzy, to nowy miot świń wszelakich przyssie się do koryta, reszcie społeczeństwa aplikując terapię szokową 2.0.
  Ale ten mój niepokój osłabł znacznie, gdy się zorientowałem, że stoi za tym błazen wychwalający darwinizm społeczny. Nie mam największego mniemania o polskim społeczeństwie, ale aż tak głupie ono nie jest :-)
 • @mustrum
  Podzielam Pańskie zdanie. Jeżeli jakiś polityk chce naprawdę coś dobrego zrobić dla kraju należąc do jakiejś partii, to w tej partii siedzi i pracuje a nie ogląda się, czy jakiś stołek nie będzie wolny do zagospodarowania. Bo to jest zwykły koniunkturalizm a nie walka o naprawę Rzeczypospolitej. A już do bardzo nieeleganckich zachowań należy plucie w twarz po opuszczeniu partii. Na takich polityków nie można stawiać.
 • Ilekroś starcie frontalne Partia Umoczonych przegrywa
  tylekroć uaktywnia śpiochów na przeciwnym biegunie.
  Muszą już wiedzieć, że wygramy, skoro kukły Zawiszy i Mikkego zostały uruchomione.

  Rządzącej Polską od 22 lat z krótkimi przerwami Partii Umoczonych nie pozostaje nic innego jak ulokować jak najwięcej śpiochów po przeciwnej stronie, by w najtrudniejszym momencie zadziałały. Jak Giertych.
 • @Jerzy Wawro
  Niestety to będzie poważny spęd, największy od dekad i kto wie, może dostaną przydział od razwiedki na wnioskowane w podaniu 15%. PKW przecież ma komu zabrać... PiSowi rzecz jasna.

  "Wojsko musi być czysto zawodowe – a kobiety mogą w nim pełnić wyłącznie funkcje sanitarne, w żadnym przypadku nie mogą walczyć z bronią w ręku. Oprócz armii zawodowej przewidujemy przeszkolenie młodzieży męskiej w wieku 14-16 lat – by mogła zobaczyć jednostkę wojskową i nauczyć się strzelać z pistoletu"

  Zawodowa armia czyli coraz więcej etatów wysokopłatnych i... emerytów biorących 10 razy więcej niż ci najsłabsi. Emerytów w podeszłym wieku w okolicach 40-stki z hakiem. UPR Korwina jest zaiście mondry w polityce obronnej. Misje zagraniczne im się marzą. Podboje. Tyle że to MY MAMY BYĆ PODBICI prędzej czy później, oby nigdy. Już nas mają przecież bez wojny.

  1. Adam Wach,

  2. Krzysztof Rybiński,

  3. Krzysztof Habich,

  4. Stanisław Michałkiewicz,

  5. Rafał Ziemkiewicz,

  6. Stanisław Żółtek,

  7. Andrzej Sośniarz,

  8. Gabriel Janowski*

  9. Tomasz Sommer,

  10. Romuald Szeremietiew,

  11. Adam Gmurczyk,

  12. Władysław Rejchelt,

  13. Krzysztof Bosak,

  14. Konrad Rosiński,

  15. Zbigniew Skalski,

  16. Marcin Kamiński,

  17. Michał Czajkowski,

  18. Artur Zawisza,

  19. Andrzej Ślęzak*

  20. Wojciech Ziętkowski,

  21.Marian Lechowicz,

  22. Jerzy Krajewski,

  23. Adam Wielomsk,

  24. Stefan Oleszek,

  25. Michał Marusik,

  26. Janusz Korwin Mikke!

  http://andrzejbudzyk.nowyekran.pl/post/10886,kongres-nowej-prawicy-bialy-wywiad

  Skoro i PJN są ludzie... to fiu fiu fiu... jedna lista będzie całej ferajny. I przepadniecie przez jedno nazwisko - Janusz Korwin-Mikke. Na czwarty człon nazwiska powinien mieć JEDEN PROCENT NA ZAWSZE.

  Nie da się budować prawicy na ataku w PiS kiedy PiS jest w opozycji, to po pierwsze. Po drugie bez największych oszołomów, bo to agentura na 100%, albo przypadki kliniczne do diagnozy, leczenia. Zatem odpuście sobie Panowie (Pań nie widzę) w tym roku. Za 4 lata kto wie, za 3 są wybory samorządowe. Eurokoryta w PE znowu później.

  Budowę programu prawicy chętnie będę wspierał. Patriotyczny KNS Panowie, a nie żydowski liberalizm wszystko jedno jakiej wersji, wsjo rawno.
 • @Jerzy Wawro
  Swider rulez!
  Co prawda z podkarpacia, ale lornetę ma niezłą!
  Gdzie w ogóle jest to podkarpacie to gdzieś w kierunku Międzymorza?

  Dobra dobra, już spadam!

  P.S.
  Z tym duchem to może być ukłon w kierunku DzieciJezusa, ale to chińska pułapka na palec, mają swój świat i twój świat jest ich, tylko jeszcze o tym nie wiesz! :)
 • @Marek Kajdas
  PiS to agentura na 100%. Ewidentnym dowodem na to jest to, że media nagłaśniają wojnę między PO i PiS-em. Ta wojna służy obu tym partiom i dzięki niej całkowicie zdominowali scenę polityczną. A mediami sterują służby postpeerelowskie, które są skłócone, ciągle utrzymuje się u nich podział na Chamów i Żydów, na Natolczyków i Puławian. Ci pierwsi to sponsorzy PiS-u, a ci drudzy PO.

  Ale mimo skłócenia wciąż oba odłamy SS a zatem obie partie, którymi sterują, utrzymują w Polsce socjalizm, obie partie mają identyczny program i tak samo rządzą. Bo spór w SS jest sporem personalnym, a nie ideowym.

  Bardzo dobitnym dowodem na to, że prawica, która jest organizowana na wczorajszym Kongresie nie jest uwikłana w agenturę postpeerelowską jest to, że całkowicie ten Kongres przemilczano w mediach głównego nurtu, które są całkowicie przez agenturę opanowane.
 • @Piotr F. Świder
  Moim zdaniem metafora "rządu dusz", jaką posłużył się Artur Zawisza, to nie wykradanie czyichś nieśmiertelnych dusz, ale ta metafora oznacza budowę arystokracji ducha, czyli arystokracji, która nie wynika z pochodzenia, ale z kultury, wychowania, nauki, rozumu, wiedzy - z Ducha. Rządy prawicowych dusz, to rządy arystokratów ducha, którzy czerpią swoją ideologię polityczną z tradycji Polski szlacheckiej, Rzeczpospolitej cywilizacji łacińskiej.

  Walka o rząd dusz to znaczy wychowywanie arystokratów ducha, to wychowywanie Polaków w duchu tradycji wolnościowej Rzeczpospolitej, to uczenie Polaków prawicowych wzorców politycznych, wzorców tradycyjnych, wzorców konserwatywnych, czyli pozytywnie zweryfikowanych przez czas, tak by w ramach demokracji nie akceptowali lewackich eksperymentów, które się sypią, nie działają, są destrukcyjne dla naszej Ojczyzny.
 • Autor
  Jaka szkoda, że żaden z prelegentów słowem się nie zajaknął na temat wpływu sowieckiej czy teraz rosyjskiej agentury.
  Bo czyż nie tu tkwi przyczyna takiego stanu naszego kraju?

  " Na ów Kongres przyjechałem z kolegą Iwo Benderem, późniejszym radnym m. st. Warszawy, i wówczas służby ochronne odebrałynowe, których nie odzyskaliśmy do dzisiaj, a szkoda, bo przez te następne dwadzieścia lat wielokrotnie przydałyby się!"

  Nie wiem co te służby panom odebrały ale pamietam ten kongres i te służby.. one miały dziwne pochodzenie... czy nie lewicowe?
 • @GPS.65
  Zgoda, pełna. Tylko za czyją pomocą powstanie owa arystokracja, i kto będzie jej przewodził?
  JKM, Zawisza, Wielomski? Wolne żarty.

  Dzięki wielkie za takie tęgie umysły prawicowe (przez tytaniczne 'P'), ale ja jednak wolę "socjalistę" Kaczyńskiego.
 • @mustrum
  > Tylko za czyją pomocą powstanie owa arystokracja, i kto
  > będzie jej przewodził? JKM, Zawisza, Wielomski?

  Tak jest! Plus Michalkiewicz, Ziemkiewicz, Łysiak, Cejrowski, Rybiński, Habich... - to są najporządniejsi, najuczciwsi, najmądrzejsi polscy publicyści, pisarze, ekonomiści, myśliciele. Od nich należy się uczyć. Oni budują arystokrację ducha!

  Ale w PiS-ie też tacy są, choćby Artur Górski!

  Właśnie ich trzeba czytać i rozumieć! A nie Kaczyńskiego, który zajmuję się propagandą, dyplomacją, gadaniem, które nic nie znaczy, nie niesie żadnych treści, jest rodzajem poezji - jego myśli, idei, koncepcji nikt nie będzie znał i pamiętał za kilkanaście lat - w przeciwieństwie do wyżej wymienionych myślicieli!

  Ale Kaczyński jest oczywiście ważny i potrzebny - byłby np. dobrym ministrem spraw zagranicznych. Ale ideologiem jest kiepskim.
 • @GPS.65
  O.. tak ministrem spraw zagranicznych byłby świetnym.. może nawet przyjąć na tłumaczkę ową przyjaciółkę Dukaczewskiego co to tłumaczyła rozmowy w sprawie tarczy Kaczyński-Bush....Magdę FItas.

  Cejrowski.. pieszczoszek TVN style, Łysiak.. dobrze by było sprawdzić co też on na tej Łubiance robił, że takie nakłady w prlu miał... Ziemkiewicz niby taki gnębiony a wciąż trwa na salonach. .Michalkiewicz.. jego praca w Agencji Nowosti.. no nie wiem, nie wiem..

  Patrzmy na te autorytety uważnie, żebysmy znów nie musieli się wstydzić jak za bolka.
 • @konserwatystka
  Akurat znajomość języków obcych jest przereklamowana dla MSZa. Bo nie minister faktycznie prowadzi negocjacje, li tylko i aż je koordynuje. MSZ ma cały burdel ogarniać, i koordynować spójna politykę zagraniczną. Wszelkie rozmowy pomiędzy MSZami to pic na wodę i fotomontarz dla mediów (chyba, że mówimy o "naszym" i Ławrowie, wtedy jest to stosunek uczniak/belfer), a tak czy inaczej protokół dyplomatyczny wymaga obecności tłumaczy.
 • @mustrum
  Ależ w ogóle nie miałam na myśli znajomości czy nieznajomości języków tylko role owej Magdy Fitas.
 • @CzarnaLimuzyna
  Nie poparli, bo mieli za bardzo zadarte głowy, żeby dostrzec prawdę znajdującą się na ulicy. Wiem coś na ten temat, bo niestety przez jakiś czas obracałam się w tym towarzystwie. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że o wielu rzeczach nie wiedziałam i byłam naiwna. W końcu jednak zaczęłam dostrzegać, że idee, które głoszą (a które są mi bardzo bliskie) leżą w kosmicznej odległości od ich życia. A zgodnie z biblijną zasadą "Po owocach poznacie ich" - poznałam i to nie był widok godny uwagi. Nawet po tym przemarszu po Krakowskim Przedmieściu, nie trzeba analizować całej działalności i osiągnięć wszystkich maszerujących, wystarczy ocenić to jedno - idee, które głoszą mają w dalekim poważaniu, bo mogli je właśnie zastosować, ale niestety nie skorzystali, żałosne...
 • @GPS.65
  "Bardzo dobitnym dowodem na to, że prawica, która jest organizowana na wczorajszym Kongresie nie jest uwikłana w agenturę postpeerelowską jest to, że całkowicie ten Kongres przemilczano w mediach głównego nurtu, które są całkowicie przez agenturę opanowane."

  Od wielu dni ONET pisał o kongresie cytując Korwina głównie. Nie chce mi się szukać wzmianek, zapewne jednak były także w telewizjach, stacjach radiowych. Całkiem niezła promocja PO-gromców socjalizmu i ZUS-u, który jest ponoć osią zła III RP.

  Proszę głosować zatem na Górskiego z PiS, który faktycznie wywodzi się z barwnych "waszych" środowisk jak wielu działaczy PiS, którzy dostrzegli czym są takie kanapy, ich liderzy...
 • @GPS.65
  "> Czyli, żeby było jasno - rzecz idzie o koryto

  To jest program wszystkich obecnych partii parlamentarnych, czyli PO, SPD, PSL i również PiS. Niczym się pod tym względem nie różnią. Żadna z tych partii nie ma sensownego programu politycznego (...)"

  Po części się zgodzę ale... podchodzi Pani/Pan do tematu jakby JKM był dobrą wróżką i miał czarodziejską różdżkę, i jednym jej zamachem w ułamku sekundy był w stanie naprawić wszystkie błędy z ostatnich 50 lat. A tak się nie da - naprawa państwa to długi i żmudny proces, w którym każdy kolejny krok musi być wynikiem 100 poprzednich kroków.
  Nie da się budowli z zapałek zwieńczyć marmurowym tympanonem.
  Pozdrawiam.
 • @contessa
  > A tak się nie da - naprawa państwa to długi i żmudny proces,
  > w którym każdy kolejny krok musi być wynikiem 100
  > poprzednich kroków.

  Zależy jakiego państwa. Nasze państwo można naprawić momentalnie, za jednym zamachem, likwidując po prostu 90% ustaw i zmieniając konstytucję tak by wprowadzenie nowego prawa było bardzo trudne - najlepiej dać długi vacatio legis, tak jak to proponuję w mojej propozycji ustrojowej: http://gps65.nowyekran.pl/post/378,polska-liberalna-monarchia

  Ale oczywiście po takiej zmianie państwa nastąpi długa i żmudna praca by odbudować i stworzyć całą zniszczoną obecnie infrastrukturę, czyli infrastrukturę komunikacyjną, służbę zdrowia, edukację, naukę, przemysł itd... - to będzie trwać kilkadziesiąt lat. Ale gdybyśmy zaczęli w 1989, albo nawet w 1980, to już dziś bylibyśmy silniejszym i bogatszym państwem niż RFN!
 • @GPS.65
  " Nasze państwo można naprawić momentalnie, za jednym zamachem,"
  Itd.

  Pański komentarz to tylko gdybanie, a ja lubię konkrety...
  Polska liberalną monarchią?
  Oj, już nic nie mówię.
 • @contessa
  No to podaje konkrety z programu Prawicy: jedną ustawą wprowadzającą kilka nowych przepisów i likwidując większość istniejących można zreformować system edukacyjny wprowadzając bon oświatowy. To można zrobić z dnia na dzień. A potem przez kilka lat sprzedać na licytacji wszystkie szkoły i uczelnie. A po 10 latach zmniejszyć podatki, zlikwidować bon, ale zostawić obowiązek szkolny tak jak w mojej kompromisowej propozycji: http://gps65.salon24.pl/22214,kompromis-w-kwestii-obowiazku-szkolnego
 • @GPS.65
  O bonie oświatowym słychać na prawicy od .. chyba 15 lat. Różne partie przed wyborami wypowiadały sie pozytywnie.. jak najbardziej. A jak przyszło co do czego to.. klapa. Bonu nie ma do tej pory.

  Z całym szacunkiem dla Pana propozycji i poglądów ale..

  ... ale nie docenia Pan wływu na nasz kraj rosyjskiej agentury.

  Wszystkie.. no prawie wszystkie propozycje UPRu z lat 90 były bardzo dobre.. część z nich przyjęło kilka innych partii, które potem przejmowały władzę. Wielu prawicowców głosowało na te partie wiedząc, że UPR nie ma szans na wejście do parlamentu ( Panu JKMowi dziękujemy za przedwyborcze wybryki) a zwiedzionych zostało liberalnymi obietnicami przedwyborczymi.
  A jak jest to każdy widzi.

  Jak wyglądała opozycja w prlu to każde dziecko wie.. i taka sytuacja trwa.
  Sowieci tak łatwo naszego kraju nie odpuszczą.. jesteśmy dla nich niezwykle ważni... może nawet najwazniejsi.
 • @konserwatystka
  > ... ale nie docenia Pan wływu na nasz kraj rosyjskiej agentury.

  Ja nie doceniam? Przecież piszę o tym w co drugiej notce!

  Ale jaki z tego wniosek? Że nic nie warto robić, na żadną partię nie należy głosować, bo i tak ją agentura opanuje?

  Rzeczywiście UPR ma takie same dobre pomysły od 20 lat i nie udaje się tego zrealizować, bo ciągle wygrywają partię okrągłostołowe takie jak PO, PiS, SLD czy PSL, opanowane przez agenturę.

  Ale w końcu musimy ich pokonać, przecież wiecznie tak nie będzie! Nawet jeśli nie udaje się przekonać ludzi, bo media opanowane przez SS są sprawniejsze, to trzeba trwać w niezmiennym programie, poglądach, pomysłach i rozwiązaniach, bo prędzej czy później będziemy je realizować - choćby po bankructwie III RP, które jest nieuchronne.
 • Na pohybel szmatom !!!
  Na pohybel szmatom !!!
 • Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!
  Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031