Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 12 komentarzy

Zavissius Niger

Artur Zawisza - absolwent polonistyki i filozofii KUL, poseł na Sejm w latach 2001-07, przewodniczący Komisji Gospodarki oraz tzw. bankowej komisji śledczej, obecnie przedsiębiorca i menedżer oraz współzałożyciel Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek

Sutowski z "KP" a pałki, kastety i gaz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W załączeniu linki do wersji skróconej i pełnej, ale najważniejsze, że dwukrotnie padła nazwa "Nowego Ekranu" jako medium podającego prawdę o Marszu Niepodległości w odróżnieniu do TVN24 i TVP Info

 //www.tvn24.pl/-1,1725434,0,1,zawisza-odcinacie-sie-od-kastetow-znalezionych-w-waszej-siedzibie,wiadomosc.html

//www.tvn24.pl/15843,1,rozmowa.html

KOMENTARZE

 • Trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
  Michał Sutkowski ciągle się kręcił, pił wodę, dotykał w czoło, wymachiwał dłońmi oraz w wielu momentach się jąkał. Były też inne chwile w których mówił wyprostowany, ton głosu wskazywał, że był bardzo pewny siebie. Od razu widać, w jakich tematach ten Pan się czuł pewnie, a w jakich nie lub kłamał...
  Dobrze, że Pan nazwał rzeczy po imieniu i to, że wprost Pan powiedział o tym jaki był przekaz z głównych mediów i jak dziennikarka TVN odniosła się do hasła Bóg, Honor, Ojczyzna...Będąc w studiu tej stacji :)
 • Do pana Artura Zawiszy.
  Do autora.
  Panie Arturze, dlaczego pan we wczorajszej dyskusji z panem Michałem Sutkowskim nie wykorzystał w pełni argumentów, które są w naszym wspólnym posiadaniu? Przecież w tzw. pikiecie, która przecież zamieniła się w nielegalną blokadę całej ulicy Marszałkowskiej w jej wnętrzu znajdowali się Niemcy z niemieckiej Antify, są również dostępne filmy z wewnątrz tej blokady, na których w tle słychać rozmowy prowadzone przez zamaskowanych antifowców w języku niemieckim, nie dosyć tego, przecież ci zamaskowani tzw. antyfaszyści atakowali wszystkich, którzy chcieli przejść w okolicach tej blokady w kierunku Placu Konstytucji, wystarczyło do tego, aby tych ludzi ci bandyci zaatakowali nasza Biało - Czerwona flaga trzymana przez nich w ich rękach, takie filmy też, które potwierdzają moje słowa również istnieją, nie dosyć tego, przecież na tych filmach widać, że wewnątrz tej blokady stali umundurowani policjanci i w ogóle nie reagowali na to, że zamaskowani ludzie obrzucają innych ludzi butelkami z farbą, kamieniami oraz puszkami z piwem, a przecież to jest naruszenie porządku publicznego, takie zachowanie jest również zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi zupełnie postronnych, którzy akurat w tym miejscu wtedy się znajdowali.

  Tłumaczenie pana Sutkowskiego o tym, że policja zagoniła niemieckich bandytów do Krytyki Politycznej, bo nie miała gdzie indziej, jest tak głupie i jednocześnie bezczelne z jego strony, że po czymś takim ten człowiek powinien spalić się ze wstydu.

  Pod tym lokalem powinny ustawiać się nieustannie pikiety, które powinny nawoływać do zamknięcia tego lokalu i powinny zmusić do wypowiedzenia umowy przez ratusz warszawski lub samorząd terytorialny z umowy najmu tego lokalu lub dzierżawy, z powodu naruszenia prawa przez najemców tego lokalu, a więc przez Krytykę Polityczną, skandaliczne jest również to, że Polacy dotują z własnych pieniędzy ten lokal, bez ich zgody na to i wiedzy o tym,że ich pieniądze są w ten sposób wykorzystywane, skandalem jest również to, że Polacy z własnych pieniędzy finansują działalność środowisk całkowicie wrogich Polsce oraz Polakom, dla których flaga Polski może być zastąpiona unijnym sztandarem albo tęczową flagą, środowiska które w swojej walce ze swoimi rywalami politycznymi wykorzystują zwyczajne bojówki paramilitarne i to z Niemiec, które są do tego specjalne szkolone i finansowane przez nację, której jakoby w Polsce nie ma, ale jednak rządzi Polską i ma w swoich rękach wszystkie media, świat sztuki, edukacji oraz decyduje o tym, czego polskie dzieci będą się nauczały w polskich szkołach i czy Mieczyk Chrobrego to antysemicki symbol czy nazistowski, nawołujący do przemocy względem innych ludzi na tle rasowym. Mam na myśli żydowską organizację "Nigdy Więcej", która działa na terenie Polski i wpływa na podejmowanie decyzji przez polskie władze na to, które symbole polskie są antysemickie, a które ich zdaniem do takich nie należą.

  To wreszcie, kto rządzi w Polsce,żydzi, Niemcy, Polacy, Parlament Europejski, syjoniści, Rosja, czy rząd federalny ze Stanów Zjednoczonych?!

  To tak, jakby jakaś polska organizacja działająca w Izraelu decydowała o tym w ich własnej ojczyźnie, czy menora żydowska albo Gwiazda Dawida są symbolami rasistowskimi odwołującymi się do ksenofobii i antypolonizmu i dzięki tej interpretacji zakazałaby na ich używanie przez żydów w miejscach publicznych w ich własnym kraju.
 • Ojczyzna to Polska, nie Europa, nie Unia
  http://pielgrzymka.kielce.pl/wp-content/uploads/2011/07/ryczan1.jpg

  ,,Nazwy Bruksela i Strasburg częściej padają w prasie i telewizji jak Polska, Ojczyzna (…)

  Modlimy się za Ojczyznę. Ojczyzna to Polska, nie Europa, nie Unia (…)

  Wolności nie wolno nam sprzedać za cenę dotacji strukturalnych”

  Ksiądz biskup Kazimierz Ryczan, biskup kielecki

  Fragment homilii wygłoszonej w Kielcach 10 października 2009 roku

  http://www.klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=259
 • Trzeba domagać się referendum w sprawie wyjścia Polski z UE
  http://www.fatima.szczecin.pl/media/Dzi%C4%99ga.jpg

  ,,Jeżeli ktokolwiek zechce wolnemu narodowi odebrać wolność wbrew woli tegoż narodu wcześniej czy później naród ten powstanie i z Bożą pomocą wolność ogłosi i odzyska”

  ks. prof. Andrzej Dzięga, arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński
  (5 grudnia 2009 roku)

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091207&typ=my&id=my11.txt
 • Trzeba domagać się referendum w sprawie wyjścia Polski z UE
  http://www.diecezja.kalisz.pl/images/BpNapierala2_280.jpg

  ,,Patrząc na sposób działania Unii wydaje się, że dąży ona do stania się jednym państwem.

  Jak mamy rozumieć, że Polska jest wolna i niepodległa, jeśli sama nie może zadecydować w takiej chociażby sprawie jak istnienie polskich stoczni? Jakakolwiek ważniejsza decyzja w Kraju jest uzależniona od Unii. To ona wyznacza limity dla mleka, dla połowu dorsza. Zakres suwerenności się szybko kurczy i Państwo polskie staje się coraz bardziej bezsilne.

  Unia chce ingerować nawet w takie sprawy jak moralność i prawo człowieka do życia. Wprawdzie jeszcze nie wydaje w tej dziedzinie zarządzeń, lecz zalecenia; są to jednak zalecenia, które powinny być respektowane przez kraje członkowskie. Unia dysponuje tu wielkim środkiem nacisku, jakim są subwencje. Wszyscy boją się, by nie utracić różnego rodzaju subwencji, których Unia stała się dysponentem.”

  (ks. Stanisław Napierała, Biskup Kalisza, 11 listopada 2008 roku)

  http://www.diecezja.kalisz.pl/Akta/2008/2008-11-11-Słowo.htm
 • Trzeba domagać się referendum w sprawie wyjścia Polski z UE
  30 stycznia 2003 roku

  Biskup Edward Frankowski : ,,Weź udział w referendum i powiedz Unii NIE !”

  http://ekai.pl/resize/351x234/zdjecia/frankowski.jpg

  ,,1972 roku młoda, bo zaledwie 23-letnia Norweżka Anna Euger uchroniła Norwegię przed niewolą.

  Ponieważ była to bardzo energiczna dziewczyna, wykorzystała swoje koleżeńskie znajomości ze szkoły.

  Zorganizowała we wszystkich gminach Norwegii grupy patriotyczne, które szybko stały się zalążkami stronnictwa Centrum - patriotycznego ugrupowania o opcji chrześcijańsko-ludowo-narodowej.

  Walka była bardzo trudna. Euroentuzjaści mieli pieniądze, media, a pani Anna miała za sobą gorące serca tych, którzy kochali swoją Ojczyznę, i bardzo skromne środki pochodzące z tzw. wdowiego grosza.

  Nie chcieli dopuścić do tego, aby ktoś obcy dyktował im, co mają robić w swoim własnym domu, co mają robić z ich własną gospodarką, z ich własną kulturą, przez całe pokolenia wypracowaną.

  ,,Poddajcie się nam, oddajcie nam swój majątek, to my będziemy wam pomagać i będziemy się wami opiekować”

  ,,Dziękuję za taką ,,opiekę” – powiedziała”

  Fragment homilii biskupa Edwarda Frankowskiego z 30 stycznia 2003 roku

  http://www.naszawitryna.pl/europa_705.html
 • Trzeba domagać się referendum w sprawie wyjścia Polski z UE
  http://www.szebnie.parafia.info.pl/text_images/text_93/img226_mini.jpg

  ,,Przez całe życie tęskniłem za Polską WOLNĄ, silną i świętą, modliłem się o taką Polskę i pracowałem jak mogłem dla TAKIEJ Polski”

  (1921 rok, Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski)

  http://ubocze66.republika.pl/blogosh.html
 • Trzeba domagać się referendum w sprawie wyjścia Polski z UE
  http://lomianki.pl/lomianki/img/wspolne/spotkanie.png

  ,,Unia Europejska stanowi zagrożenie dla suwerenności Polski"

  Arcybiskup Kazimierz Majdański, biskup szczecińsko-kamieński w latach w latach, 1979–1992, od 1992 do 2007 arcybiskup senior archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej
  Majdański,http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/kazimierz_majdanski/artykuly/znam.php
 • Czy MSZ bada skutki ewentualnego rozpadu UE ?
  16 marca 2011 roku – debata sejmowa

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/11/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,Czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych prowadzi prace badawcze na temat skutków dla Polski ewentualnego rozpadu Unii Europejskiej ?”

  Posłanka Gabriela Masłowska *

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/cf6cd6bc70d259a4c125738c004d6617/37194120a480222f412578560035a512?OpenDocument


  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Sikorski.jpg

  ,,Pani poseł Gabriela Masłowska pyta, czy Polska prowadzi badania na temat ewentualności rozpadu Unii Europejskiej.

  Chciałbym zapytać, czy stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest takie, że powinniśmy to badać i przygotowywać się do ewentualności rozpadu Unii. Obejmiemy prezydencję już za trzy miesiące.

  Uważamy, że Unia dobrze służy Europejczykom w ogólności, a Polakom w szczególności.

  Nie czekamy na jej rozpad ani jej do niego nie zachęcamy, ale widzę, że to kontrowersyjny pogląd. Chciałbym zapytać, na ile reprezentuje stanowisko partii”

  Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/72E95F91
 • Dlaczego polski Bank Rozwoju Eksportu sprzedano Niemcom ?!
  debata sejmowa – 12 maja 2006 roku

  Poseł Gabriela Masłowska:

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/11/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,Zgodnie z art. 2 ust. 2 uchwały Sejmu z 24 marca tego roku jednym z celów komisji śledczej jest wyjaśnienie przyczyn takiego a nie innego kształtu systemu bankowego w Polsce. W związku z tym mam do pana pytanie. 20 czerwca 1986 r. uchwałą Rady Ministrów nr 99 powołany został Bank Rozwoju Eksportu.

  Czy pana zdaniem, panie pośle, byłoby rzeczą pożądaną, aby komisja wyjaśniła, dlaczego stało się tak, że ten bank, mówiąc ogólnie, miał pierwotnie służyć finansowemu wsparciu polskiego eksportu, a stał się w wyniku przekształceń własnościowych, już jako BRE Bank, w około 70% własnością niemieckiego Commerzbanku?

  Czy należałoby pana zdaniem wyjaśnić, jakie przyczyny leżały u podstaw tego, że dopuszczono do utraty kontroli przez Skarb Państwa właśnie nad tym bankiem?

  Mówię o tym, panie pośle, dlatego, że w przeprowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki ankiecie aż 57% ankietowanych polskich eksporterów wskazało, że należałoby ze środków publicznych utworzyć bank do spraw finansowania handlu zagranicznego. Warto przy tej okazji zauważyć, że takie banki proeksportowe działają jako tzw. exim banki w wielu krajach, na przykład w Japonii i w USA.

  Podsumowując, czy gotów byłby pan rozważyć możliwość podjęcia podczas prac komisji działań zmierzających do wyjaśnienia szeroko pojętych uwarunkowań procesu utraty polskiej kontroli nad Bankiem Rozwoju Eksportu? Dziękuję”

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata5.nsf/851e81387c160e4fc125745f00379393/2bb144598d18f113c1257465003aa38c?OpenDocument

  Poseł Artur Zawisza

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Artur_Zawisza.jpg

  ,,Panie Marszałku! Wysoka Izbo!

  Odpowiadam w pierwszej kolejności na pytania pani poseł Masłowskiej, a także pani poseł Skowrońskiej i pana posła Wrzodaka dotyczące zakresu proponowanych prac Komisji Śledczej.

  Mogę zapewnić, iż oczywiście wszystkie podniesione przez nich kwestie z natury rzeczy będą mogły stać się przedmiotem zainteresowania powoływanej komisji”

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata5.nsf/main/0BF84C0C
 • Mirosław Piotrowski czy Ryszard Legutko ?
  http://www.ecrgroup.eu/obr-mep.asp?idmep=36&soubor=piotrowski-miroslaw-2.jpg

  Mirosław Piotrowski

  20 lutego 2008 roku głosował w Parlamencie Europejskim przeciwko rezolucji PE popierającej Traktat z Lizbony

  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+PV+20080220+RES-RCV+DOC+PDF+V0//PL&language=PL

  (str.76)

  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=TA&reference=P6-TA-2008-0055&language=PL&ring=A6-2008-0013

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/53/Ryszard_Legutko.jpg


  Ryszard Legutko

  ,,Czy traktat lizboński powinien wejść w życie? Pan prezydent powinien go podpisać?

  Ten dokument jak każdy traktat ma swoje dobre i złe strony. Ale nie protestowałbym pod parlamentem przeciwko jego wejściu w życie.”

  http://www.rp.pl/artykul/304566.html?p=1

  ,,Nie jestem wielkim patriotą złotówki. Rozumiem Anglików, którzy kochają swojego funta, ale nie mam takich uczuć wobec naszej waluty. Co więcej, jak sobie wyobrażam, że mam euro w portfelu, to jest to przyjemna wizja”

  http://www.rp.pl/artykul/304566.html?p=2

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  http://www.progressforpoland.com/polonia_amerykanska/media/image/picture700/3700-kaczynski.jpg

  ,,Kandydatem PiS na wiceszefa Parlamentu Europejskiego jest prof. Ryszard Legutko - poinformował dziś Jarosław Kaczyński, który ocenił, że Legutko jest poważniejszym kandydatem niż proponowany przez Zbigniewa Ziobro europoseł PiS prof. Mirosław Piotrowski”

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ryszard_legutko_kandydatem_na_wiceszefa_parlamentu_europejskiego_17204
 • OFE
  Poseł Gabriela Masłowska (1 grudnia 2011 roku)

  http://m2.naszdziennik.pl/17,a515236ee3575d602750e6cf38dca60004012cfb.jpg

  Na temat określania limitu inwestycji zagranicznych dla OFE

  ,,Problem ten uważam za bardzo ważny i związany z tym, o czym mówimy, z dwóch powodów. Członkami OFE jest ponad 15 mln Polaków, aktywa OFE w październiku tego roku wynosiły 229 mld zł, czyli prawie 16% polskiego PKB.

  Inwestycje OFE w aktywa krajowe w porównaniu z zagranicznymi przy takiej samej stopie zwrotu dla członków OFE pozytywnie wpływają na wzrost gospodarczy.

  Unia Europejska chce odebrać Polsce prawo do określania poziomu limitu inwestycji zagranicznych dla OFE.

  Czy rząd widzi szansę, aby obronić się przed naciskami organów unijnych i co rząd w tym kierunku uczynił? Dziękuję bardzo”

  Odpowiedzi przedstawiciela rządu nie było

  http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter7.nsf/0/0B521E60CC92CC81C1257959007EA5A9/%24File/Ksi%C4%85%C5%BCka_2.pdf
 • Na pohybel szmatom !!!
  Na pohybel szmatom !!!
 • Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!
  Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031