Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 12 komentarzy

Zavissius Niger

Artur Zawisza - absolwent polonistyki i filozofii KUL, poseł na Sejm w latach 2001-07, przewodniczący Komisji Gospodarki oraz tzw. bankowej komisji śledczej, obecnie przedsiębiorca i menedżer oraz współzałożyciel Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek

"Przejrzysty Rynek" a decyzje KRRT

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachęcamy Fundację "Lux Veritatis" do złożenia pozwu odszkodowawczego ze względu na szkody i straty poniesione przez Fundację w wyniku efektu procesu koncesyjnego

 Warszawa, dn. 27.01.2012

Stowarzyszenie "Przejrzysty Rynek" z niepokojem zwraca uwagę na wadliwe usytuowanie prawne Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), której wolno stosować nieprzejrzyste, arbitralne, naganne procedury udzielania koncesji do nadawania programów telewizyjnych na multipleksie cyfrowym.

KRRiT zaniedbała doprowadzenie do cyfryzacji telewizji polegające na stworzeniu przestrzeni otwartej na wielości nadawców, a tym samym na pluralizm światopoglądowy. Zaniedbanie skutkowało wyposażeniem urzędników KRRiT w dyskrecjonalną władzę nad rynkiem umożliwiającą udzielenie koncesji podmiotom zaprzyjaźnionym. Autoryzowana przez KRRiT procedura okazała się oparta na wadliwym schemacie analizy, co więcej skrytym przed ubiegającymi się o koncesje jak i przed opinią publiczną.

Tok procesu koncesyjnego został pogwałcony przez niezrozumiałe decyzje członków KRRiT, którzy powołując się na kwestie finansowe, ostatecznie odrzucili wniosek Fundacji "Lux Veritatis". Doszło do kompromitującej dla organów państwa paradoksu: na podstawie kryterium finansowego spośród kilku wniosków odrzucono ten właśnie, który bez wątpienia okazał się najbardziej  wiarygodny finansowo.

W tej sytuacji Stowarzyszenie "Przejrzysty Rynek" zwraca się do podmiotów publicznych i społecznych z apelem:

wzywamy Prezydenta RP, jako strażnika ładu konstytucyjnego, partie polityczne, jak i uprawnione instytucje do złożenia w Trybunale Konstytucyjnym wniosku o zbadanie zgodności z Konstytucją aktów ustawowych i wykonawczych fundujących proces koncesyjny o dyskryminacyjnym charakterze,

zachęcamy Fundację "Lux Veritatis" do zaskarżenia decyzji Przewodniczącego KRRiT w trybie prawno-administracyjnym nie tylko w uzasadnionym interesie własnym, ale także w interesie publicznym, a także rozważenia złożenia pozwu odszkodowawczego w trybie prawnocywilnym ze względu na szkody i straty poniesione przez Fundację w wyniku efektu procesu koncesyjnego.

 

Wiceprezes Stowarzyszenia                                   Prezes Stowarzyszenia

Artur Zawisza                                                            Jerzy Bielewicz

KOMENTARZE

 • @asco 18:49:18 tak ja też mam nadzieję że katolicy ich powieszą..
  Będzie ciekawie.. jeszcze parę spapranych ustaw tuska.. A sznurka w kraju dostatek, i drzew, choć np w moim mieście sporo powycinali. Zawsze można wyrzucić ich z pałacu kultury, póki jeszcze stoi...
  TAk, tak, to był duży błąd, że ubeków się nie powiesiło..
 • @Leon. 00:10:58
  Co do zdrajców, to pojęcie to wg mnie należy rozszerzyć, w tym sensie, że zdrajcą jest ktoś, kto był w SB, wspólpracował, czerpał korzyści, ale dziś jest zdracją ktoś, kto służy obcemu mocarstwu, ktoś, kto przekłada interesy naszej ojczyzny-Polski nad inne, ale również ktoś, kto wykorzystując swoje wpływy, konszachty, układy krzywdzi innego Polaka. Materialnie, psychicznie czy w inny sposób. Nie o taką Wolną Polskę nasi przodkowie walczyli, by jeden Polak drugiego okradał, krzywdził, a państwo nie będzie reagować.
  Błąd pierwotny brak rozliczenia sprawców i całego systemu -zgoda, ale teraz znowu za Piekarczykiem "tak się chamstwo rozpleniło", że już nie ma skrupułów, by rodaków okradać.
 • Po raz 3 umieszczam poniższy wpis i będzie on umieszczany w razie delete
  jako mój osobisty wkład w odkłamywanie rzeczywistości. Będzie dla mnie prawdziwą frajdą zaglądać tu i wklejać go 158 raz :) Komentarz jest na temat, nie jest wulgarny ani obraźliwy. Nie ma powodu do wstydu, ponad rok temu składając papiery w KRS wstydu żadne z was nie miało.

  Możesz sobie być prezesem nawet najbardziej przejrzystego rynku na świecie albo jeździć po Egipcie i zgrywać specjalistę od spraw ekonomicznych. A najlepiej jakbyś szczerze zeznał, jak to zrobić, by za zero złotych stać się właścicielem spółki Tempo o wartości rynkowej kilkudziesięciu mln zł (bioelektrownie działają i wybudowane). Powiem tak - masz szczęście, że oszukałeś akurat ich. A wiesz dlaczego? Bo inni by się z waszą bandą nie patyczkowali. Swoją droga, tylko na tyle było was stać? Ordynarne, prymitywne, szyte grubymi nićmi oszustwo potrafi byle kto. I choć w Polsce Kiszczak niewinny, Słomka w areszcie, to jednak wciąż wierzę, że jeszcze będzie przepięknie i normalnie, jak śpiewał Piekarczyk – „Zdrajców osądzimy ostro za najmniejszą niegodziwość”. Póki co pozostaje refleksja, kim jest ktoś, kto swoich rodaków oraz ich dzieci skrzywdził. Kim jest Polak, który występuje przeciw Polakowi. No kim?!
 • @asco 16:29:25
  komentarz jest obraźliwy, bo "ordynarny, prymitywny i szyty grubymi nićmi", a nade wszystko kłamliwy od początku do końca: oparty na kłamstwie, zawierający kłamstwa i będący kłamstwem nad kłamstwami
 • @Artur Zawisza 09:16:09
  Bardzo mi przykro, doprawdy ogromnie, że jak patrzę na stary kapeć to nie potrafię powiedzieć o nim- wytworny sandałek od Louboutina. A wpis nie jest ani obraźliwy ani kłamliwy, ale cóż można powiedzieć. Trzeba trzymać się uzgodnionej wersji, nieprawdaż? Rozumiem przyjętą taktykę - mówmy, że oni kłamią, kłamią, kłamią i może ktoś uwierzy. Nie obrażam nikogo, tylko komentuję sprawę, nie kłamię, bo piszę o czymś, o czym mam dogłębną wiedzę z materiałów źródłowych. Choć z drugiej strony, żyjemy w przedziwnych czasach, bo przecież sąd uznał, że nie można o Wałęsie powiedzieć, że ma agenturalną przeszłość. Idąc tym tropem, nie można o zabójcy powiedzieć, że zabił, a o złodzieju, że ukradł. Bo jeszcze się go obrazi.
  Na marginesie dodam, że tu wpisy pozbawione są ortografów, zaś w innych korespondencjach są byki. Wstyd, oj, wstyd.
 • @asco 17:09:50
  próby odkłamywania rzeczywistości podejmowane przeze mnie w zasadzie spełzy na niczym. Najzabawniejsze w historii (przy serdecznym współczuciu dla państwa Maciejewskich) jest to, że właśnie sąd i ci, co tego dokonali klepią się po plecach. Reszta wybałusza oczy i niedowierza, że takie rzeczy, w naszym kraju. I ta reszta to nie dzieci z gimnazjum, ale prawnicy, naukowcy, posłowie etc. Jednak przy dzisiejszym żenującym poziomie merytorycznym sądów, skorumpowaniu itd.itp. wszystko jest możliwe. Także przed polskimi sądami chroń nas Panie!
 • @karapatan 14:54:04
  wreszcie między wierszami przyznane, że każdy sąd, na każdym szczeblu i w każdym mieście, oraz każda prokuratura - wszystkie więc instancje wszystkich organów władzy publicznej odrzuciły kłamliwe zarzuty niedoszłych złodziei i orzekły albo rację (sądy), albo niewinność (prokuratura) m. in. autora tego bloga, choć cała sprawa w najmniejszym stopniu mnie dotyczy (tu kolejny aspekt manipulacji przyjaciół autorów tych komentarzy, za co oczywiście będą wyciągnięte konsekwencje)
 • @Artur Zawisza 11:01:58
  jakbyś chciał konsekwencji to dawno byś złożył pozew, więc tu się nie popisuj. A nic nie złożyłeś, bo wiesz, gdzie prawda. A to że masz jeszcze jakieś znajomości to wcale nie znaczy, że w każdym mieście sąd. NIE KŁAM. Wiem o tobie niski człowieku więcej niż ci się zdaje. A ile lubelska prokuratura spraw przeciwko tobie umorzyła?! Przypomnieć może? Prokuratura, ha ha ha nie potrafi wyjaśnić katastrofy smoleńskiej, kompromituje się na każdym kroku, a teraz autorytet?!
 • @Artur Zawisza 11:01:58
  w najmniejszym stopniu ciebie nie dotyczy? To może powiesz, czy były przeszukania i przesłuchania twoje? A zeznania sam składaleś, czy w obecności papugi, co by prawdy nie palnąć, która by pogrążyła? Sprawiedliwość każdego dosięgnie, nie miej wątpliwości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031