Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 12 komentarzy

Zavissius Niger

Artur Zawisza - absolwent polonistyki i filozofii KUL, poseł na Sejm w latach 2001-07, przewodniczący Komisji Gospodarki oraz tzw. bankowej komisji śledczej, obecnie przedsiębiorca i menedżer oraz współzałożyciel Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek

2 maja: tylko biało-czerwona

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Marsz Niepodległości" jest w prawie i broni porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja chcemy przywrócić stan zgodny z prawem: tylko biało-czerwona na maszt! Ściągnijcie flagi unijne!

Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" wezwało do ściągnięcia unijnych flag z masztów przed urzędami publicznymi w Dniu Flagi Rzeczypospolitej: //pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Flagi_Rzeczypospolitej_Polskiej

Dlaczego jest apel w pełni uzsadniony?

Po pierwsze, tzw. flaga unijna nie jest flagą unijną. Symbole Unii Europejskiej proponowano "zalegalizować" w Konstytucji Europejskiej odrzuconej w narodowych referendach. Traktat Lizboński nieznacznie różnił się od odrzuconej Konstytucji m. in. właśnie poprzez eliminację z niego flagi i hymnu jako symboli quasi- państwowych. Mówił o tym prezydent Republiki Czeskiej prof. Wacław Klaus, gdy wyjaśniał swoje motywy dla nieumieszczania tzw. flagi unijnej nad praskim zamkiem prezydenckim: 

The European Union is not a state and legally it does not have a flag. As you know, this was one of the cosmetic differences between the rejected Constitutional Treaty and the Lisbon Treaty, the official symbols were not included in the Lisbon Treaty.

[//www.klaus.cz/clanky/2450]

Po drugie, kilkanaście krajów unijnych dołączyło do Traktatu Lizbońskiego deklarację 52 dotyczącą niejako jednostronnego uznania flagi i hymnu, ale Rzeczpospolita Polska nie dołączyłą do niej:

DEKLARACJE
DOŁĄCZONE DO AKTU KOŃCOWEGO KONFERENCJI MIĘDZYRZĄDOWEJ, KTÓRA PRZYJĘŁA TRAKTAT Z LIZBONY
podpisany w dniu 13 grudnia 2007 roku

52. Deklaracja Królestwa Belgii, Republiki Bułgarii, Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Greckiej, Królestwa Hiszpanii, Republiki Włoskiej, Republiki Cypryjskiej, Republiki Litewskiej, Wielkiego Księstwa Luksemburga, Republiki Węgierskiej, Republiki Malty, Republiki Austrii, Republiki Portugalskiej, Rumunii, Republiki Słowenii oraz Republiki Słowackiej w sprawie symboli Unii Europejskiej
Belgia, Bułgaria, Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Cypr, Litwa, Luksemburg, Węgry, Malta, Austria, Portugalia, Rumunia, Słowenia i Słowacja oświadczają, że flaga przedstawiająca krąg dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle, hymn pochodzący z „Ody do Radości” z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, dewiza „Zjednoczona w różnorodności”, euro będące walutą Unii Europejskiej oraz Dzień Europy obchodzony 9 maja pozostają dla nich symbolami wyrażającymi poczucie wspólnoty obywateli Unii Europejskiej oraz ich związek z nią.

[//eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ%3AC%3A2010%3A083%3A0335%3A0360%3APL%3APDF]

Po trzecie, wspomniany już prezydent Klaus konsekwentnie odmawiał umieszczania flagi unijnej nad swoją rezydencją, argumentując, iż nie zawiesza także flagi NATO oraz innych organizacji międzynarodowych, do któych jego kraj należy.

[//www.novinky.cz/domaci/151821-klaus-nechce-na-hrade-vlajku-eu-ani-behem-predsednictvi.html]
 

Posumowując, to "Marsz Niepodległości" jest w prawie i broni porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej. To większość urzędów rządowych i samorządowych dokonuje uzurpacji. 2 maja chcemy przywrócić stan zgodny z prawem: tylko biało-czerwona na maszt! Ściągnijcie flagi unijne!

KOMENTARZE

 • Cała prawda o SMOLEŃSKU!
  http://nom.nowyekran.pl/post/60104,moskwa-winna-smierci-a-moze-warszawa - zachęcam do komentowania!
 • WSPANIALE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zróbmy tą akcję w sposób PLANOWY i MĄDRY !!!!!!!!!!!

  Zrzucamy SZMATY UNIJNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  WSZĘDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!

  Żaden urząd nie ma prawa od 2 maja prezentować szmaty unijnej !!!!

  Urzędnika odpowiedzialnego za wieszanie tego gówna - POD SĄD za ZDRADĘ STANU !!!!
 • DOSYĆ TEGO !!!!!!!!!!!!!!
  Dość patyczkowania się i wersalu !!!

  Pogonić to GÓWNO !!!
 • UNIA EUROPEJSKA to JEDNO WIELKIE OSZUSTWO ! ! !
  Niestety większość krajów Europejskich na czele z Polską, została oszukana przez twórców tak zwanej "Unii Europejskiej" (UE).

  Byliśmy przekonywani że UE ma być zrzeszeniem wszystkich demokratycznych krajów Europy, ale mało kto się interesował szczegółami, bowiem prawie wszyscy uważali integrację w ramach UE jako coś tak oczywistego jak choćby oddychanie. Te dwa czynniki (małe zainteresowanie i wielki entuzjazm) pozwoliły specjalistom od machiawellizmu* stworzyć antydemokratyczną organizację pod fasadą zjednoczenia Europy.

  Chyba najlepszą ilustracją wielkiego oszustwa w jakie zostaliśmy wprowadzeni jest flaga UE. Czy to jest flaga UE?
  Jeszcze kilkanaście dni temu bym bez wahania odpowiedział: tak! W końcu 1 maja 2004 roku w Polsce zostały oficjalnie i uroczyście wywieszone w całym kraju flagi UE (w niektórych miejscowościach na Opolszczyźnie nawet przy tej okazji całkowicie pozdejmowano flagi polskie). Problem polega na tym że TO NIE JEST FLAGA UE !!!

  To bowiem jest flaga europejska! Powie kto: "jak zwał tak zwał". Otóż nie jest to drobiazg z dziedziny nazewnictwa tylko fundamentalna sprawa, bowiem flaga europejska NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z UE! To jest FLAGA CAŁEJ EUROPY!

  Ale powie ktoś inny: "zaraz zaraz, jak to, przecież Europa to Unia Europejska!". I tu kolejny błąd! Prawdziwą organizacją zrzeszającą państwa europejskie jest: Rada Europy (patrz: www.coe.int) która nie ma nic wspólnego z UE. Rada Europy (RE), ze względu na (nieprzypadkową?!) zbieżność nazw oraz siedzib, jest tylko przeważnie mylona z "Radą Europejską" lub "Radą UE" i tym samym mylnie brana za część UE!

  Ale to RE, która jest o wiele starsza od UE, bowiem powstała po wojnie na wniosek Winstona Churchilla, początkowo bez udziału Niemiec, jest prawdziwą organizacją wszystkich państw Europejskich. To też Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zatwierdziło 8 grudnia 1955 powyższą flagę jako flagę Europy! Tak więc poczynając na zachodzie od Wielkiej Brytanii poprzez Norwegię a kończąc na wschodzie na Rosji, włączając wszystkie inne państwa pomiędzy, każde państwo Europy może wywieszać flagę europejską, bowiem wszystkie państwa europejskie są członkami RE! (Z małym wyjątkiem na Białoruś, która jest przejściowo wykluczona z rodziny państw europejskich)

  Z flagą europejską wiąże się też pewien "szczegół", a mianowicie ukryta symbolika tej flagi. Jest to bowiem flaga Maryjna! 12 gwiazdek symbolizuje wieniec Maryi, kolor niebieski symbolizuje także Maryję a została zatwierdzona 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  I tak samo jak UE przywłaszczyła sobie flagę Europy, tak samo przywłaszczyła sobie też prawo do występowania w imieniu całej Europy! Ale najważniejsze jest że UE NIE ŁĄCZY EUROPY TYLKO DZIELI. Dla czego? To jest oczywiste, od momentu kiedy UE a konkretnie jej dyrektoriat w postaci Niemiec i Francji postanowił nie przyjmować reszty państw europejskich do UE. Tym samym postanowili oni podzielić Europę na dwie części, na członków bogatej UE i na resztę. Polska najbardziej cierpi na tym podziale, ponieważ granica UE przebiega na naszej wschodniej granicy. Tym samym Polska została odcięta od naszych bratnich sąsiadów na wschodzie i od naszej naturalnej strefy wpływów!

  Ale jak by tego dzielenia było mało to teraz UE postanowiła jeszcze podzielić państwa członkowskie UE na lepsze i gorsze. Członków Euro-grupy i reszty. Wielka-Brytania, jako inicjator RE, nigdy nie miała w UE znaczącego miejsca i dzisiaj jest po raz kolejny wykluczana z jej grona.

  Nie rozciągając dalej, a można by było lekko jeszcze napisać 10 razy tyle, jak choćby o absurdzie stwierdzenia "że Polska (wreszcie) wchodzi do Europy", można wyciągnąć następujące ogólne wnioski:

  - RE jest prawdziwą organizacją skupiającą państwa Europejskie a nie UE

  - UE to nie Europa lecz organizacja podszywająca się pod Europę
 • W tej sprawie pełne moje poparcie
  Współczesna UE ewoluuje ideologicznie i praktycznie w kierunku jakiejś neomarksistowskiej międzynarodówki... a propaganda prounijna z dnia na dzień staje się coraz bardziej nieznośna. Tfu!
 • Zawisza, czy do komunii przystępujesz?!
  Znajomy widział ostatnio Artura Zawiszę w kościele. Modlącego się żarliwie. I stąd naszła mnie refleksja. Najpierw trochę źródła, choć nie powinienem oceniać, ale co mi tam… Z grzechów głównych- pycha, chciwość, zazdrość, gniew, lenistwo się zgadza. Idźmy dalej – 7. Nie kradnij; 8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu; 10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest (nie pożądaj). A nadto Król mówi: "Zaprawdę powiadam wam: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (…)"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
  Wedle mojej najlepszej wiedzy, Zawisza popełniłeś wszystko i nic nie naprawiłeś. Ja cię nie potępiam, ja chcę cię nawrócić. W każdym pokrzywdzonym przez ciebie jest Jezus, zrozum to wreszcie!!!
  Może modlisz się o nawrócenie, ale najpierw trzeba winy naprawić. Śpiesz się, bo wiesz, że nikt nie zna dnia ani godziny. Ja się chłopie o ciebie martwię.

  No więc, czas mija, a ty nic. Mam nadzieję, że do komunii nie przystępujesz. Bo jeśli wyspowiadałeś się szczerze, to z pewnością spowiednik zalecił zadośćuczynienie pokrzywdzonym. A tego nie zrobiłeś.
  "Kto bowiem spożywa niegodnie, potępienie sobie spożywa i pije" (1 Kor 11, 29).
  Dla niedoinformowanych chodzi o firmę - Tempo(polecam google), wartą 8 mln, za którą nie zapłacono do dziś. Sprawiedliwość nastanie, nie mam wątpliwości, ale czy dla autora nie będzie za późno?.........
 • @graal 00:14:51
  Jest również napisane:

  Z Ewangelii Św. Mateusza:

  Mt.7 "1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim
  sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam
  odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz,ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata."

  Radzę uważnie czytać Pismo Święte i mocno zadumać nad przytoczonym fragmentem Ewangelii.

  Czy asco, totoo, easyrider, graal to ta sama i jedna osoba?
 • @zygmunt1 18:02:01
  Czy Zygmunt1 i Zawisza to ta sama i jedna osoba?
  Mnie i pokrzywdzonych przez Zawiszę może sądzić każdy, nawet Najwyższy Sąd i będzie jedno orzeczenie- niewinni. A belki w oku nie mam, żadnej. Zaś w obronie prawdy, sprawiedliwości, uczciwości nie tylko chcę, ale mam obowiązek wystepować. A to Zygmuncie znasz?

  Sprawiedliwy się cieszy, kiedy widzi karę,
  myje swoje nogi we krwi niegodziwca.
  A ludzie powiedzą: "Uczciwy ma nagrodę;
  doprawdy, jest Bóg co sądzi na ziemi".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031