Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 12 komentarzy

Zavissius Niger

Artur Zawisza - absolwent polonistyki i filozofii KUL, poseł na Sejm w latach 2001-07, przewodniczący Komisji Gospodarki oraz tzw. bankowej komisji śledczej, obecnie przedsiębiorca i menedżer oraz współzałożyciel Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek

Pro domo sua

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wracam. Wracam do publicznych wypowiedzi w sprawach publicznych. Staję na widoku w Nowym Ekranie. Temu medium internetowemu zawdzięczam własną mobilizację na rzecz dobra wspólnego. Wracam tedy zarówno do spraw  szeroko komentowanych, jak i legnących w ciszy, czasem złowrogiej.  Zaś najważniejszą jest sprawa polska. Tej warto poświęcić czas i wysiłek, a wielu poświęciło majątek, zdrowie i życie. Jesteśmy także im, naszym przodkom w polskości, winni choćby czas i wysiłek.  

Wracam jako Zavissius Niger, ów pokonujący w roku 1418 na dziedzińcu zamku we francuskim Perpignan sławnego Jana Aragończyka. Zawiszwie Czarni jako rycerze polscy naszego czasu potrzebni są także dzisiaj, aby czasem ciąć mieczem słowa zagadnienia tyleż zawikłane, co zafałszowane. Nie dla pustego efektu, ale dla zrozumienia Polaków i powszechnego pożytku. Ciąć trzeba precyzyjnie i z rozwagą, ale niekiedy do krwi...

Przez sześć lat posłowałem. Wielu widzów pamięta mnie czasem z niektórych barwnych i gorących scen na ekranach telewizyjnych. To prawdziwe obrazy, ale zacisza sal sejmowych opowiedziałyby im inne historie. 

Historia o otwartych funduszach emerytalnych... Jako projektodawca nowelizacji ustawy wskazywałem na skoncentrowany i niekonkurencyjny charakter rynku funduszy dążących ku oligopolowi korzystnemu dla właścicieli  towarzystw emerytalnych, ale niekorzystnemu dla człnków funduszy emerytalnych. Ba, ale wtedy członkowie obecnej partii rządzącej bronili funduszy emerytalnych jak przysłowiowej niepodległości...

Historia o dużej uldze prorodzinnej w podatku dochodowym od osób fizycznych... Zgłaszałem poprawkę jako członek małego koła parlamentarnego wbrew rządzącej prawicy, dzisiaj jakże prorodzinnej. Straszono wtedy upadkiem finansów publicznych, ja zaś odpowiadałem o grożącej zapaści demograficznej. Prawie sam przeciw prawie wszystkim, a jednak na koniec dnia poprawka znalazła większość. Do dzisiaj obowiązuje...

Historia o preferencyjnej stawce VAT na artykuły dziecięce... Prowadziłem samotną krucjatę w tej sprawie przez podkomisje, komisje i salę sejmową. Eksperci wykazywali niezgodność z prawem unijnym z powodu zaniedbań dzisiejszego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w trakcie negocjacji akcesyjnych. Ja powoływałem się na kilka wyjątków europejskich i uparcie zgłąszałęm poprawkę. Pewnej nocy przyjęła ją większość sejmowa i mimo nacisku UE stawka preferencyjna obowiązywała przez kolejne lata aż do końca tego roku... 

Historia o proprzedsiębiorczym projekcie nowelizacji VAT... Wtedy nawet nie chodziło, aby VAT obniżyć, ale aby uprościć. Wszystko napisał późniejszy minister budownictwa konserwatysta Mirek Barszcz, zaś wspierała hiperliberalna pani Bochniarz, ja zaś ku zdziwieniu wielu u jej boku. Niestety, do dzisiaj VAT pozostaje upiorny, a moja żona otwiera sklep z synową prezes Lewiatana...

Historia o wiążących interpretacjach podatkowych... Rządził stary Miller, o Palikocie ani Szejnfeldzie świat nie słyszał, a ja zgłaszałem poprawkę autorstwa profesora Sołtysińskiego dającą podatnikom możliwość samoobrony przed totalitarnym fiskusem... Ile milionów złotych zaoszczędzono w polskich firmach oraz polskich domach dzięki tej instytucji prawnej? Wprowadzenie jej było możliwe dzięki wiceminister lewicowego rządu i posłowi prawicowej opozycji, ale to wymaga szczegółowej opowieści...

Historia o polskich bankach w zagranicznych rękach... Nie chciałem niczego więcej niż opcji na rzecz polskiej i praywatnej własności, sprawnego i surowego nadzoru nad światem finansów oraz zachowania standardów etycznych przez urzędników publicznych. Jednak propaganda uczyniła mnie piratem z kordelasem w zębach, który planuje napaść niewinnych a zacnych. KOmisji śledczej dawno już nie ma, a tematy do wyjaśnienia pozostały...

Wszystko stare dzieje. Obecnie jestem przedsiębiorcą i menedżerem w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego, odnawialnych źródeł energii oraz doradztwa parlamentarnego. Przez trzy lata pisywałem na gościnnych łamach Gazety Bankowej. Teraz jednak jako Zavissius Niger staję w szranki w Nowym Ekranie.

Nie po to, by budzić sensację. Raczej, by budzić rozum, bo, jak pisał w XIII wieku Akwinata, człowiek jest tym, czym go rozum czyni.

 

KOMENTARZE

 • Łomatko!
  Wszelki duch Pana Boga chwali!

  Niemniej jednak serdecznie witamy!
 • "Zavissius Niger"
  Skąd taki właśnie wybór?!
 • @Zavissius Niger
  Witam Zawiszę Czarnego
  i życzę miłego blogowania
  dla pożytku polskiego!
 • Zavissius Niger staje w szranki by budzić rozum...
  * * * * * *
  Lecz czy w tej zalewającej kraj, wręcz bolszewickiej nieniawiści PO do patriotycznego rozumu, a postsowieckich sprzymerzeńców PO do polskości i polskiego patriotyzmu — jest tu jeszcze jakiekolwiek miejsce na ROZUM?
 • Sam rozum chyba nie zdzierży
  Męstwa i Wiary nam trzeba wszak męstwo jest przyjacielem cnoty :-)
 • Zawisza Czarny słynął z pojedynków
  i próżnego blichtru - dlatego jako lepszy symbol do walki z oblegającymi urzędy sowietami byłby Godziemba ;)))
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Godziemba_%28herb_szlachecki%29

  w każdym bądź razie - witamy, witamy :D
 • Również witam!
  Samotna walka bywa tylko z pozoru samotna, a medialne pieniactwo również okazuje się czasem tylko pozornie pieniackie. Trzeba wiedzieć czego się chce i nie zważać na wilki. Niech biją się argumenty! Niech krzyżują się miecze i topory racji! Tyko bowiem w dialogu może wykuć się cokolwiek pozytywnego. Licząc na ciężar argumentacji i ciętość polemiki życzę wytrwałości w tych naszych tu intelektualnych zabawach ;-)
 • @Zavissius Niger
  Witaj Druhu !!!!!
  Powodzenia w budzeniu rozumów. Tego najbardziej Polska potrzebuje TERAZ !!!!!!. Nie ma na co czekać.

  "Na nim ci jako na Zawiszy"
 • @autor
  Witam serdecznie.
  :)
 • @Łażący Łazarz
  Mam nadzieję tylko ŁŁ, że nie zrobisz z nE słupa ogłoszeniowego dla partii jak to jest na S24 :)
 • Widac ze wybory ida!
  Nie wiem czy Libertas ma szanse.Czy znowu bedzie Pan obszczywal PiS?
  Bez Pozdrowien
 • @steve
  właśnie. A szczegółowo, bo już nie pamiętam, dlaczego p.poseł Zawisza opuścił szeregi PiS? I dlaczego już PiS nie może na p. posle polegać, jak na Zawiszy?
 • @autor
  Przeczytałem ten wpis.
  Mówi Pan Bochniarz ... brrrrrrrrrrrrr
  Aż się wzdrygnąłem jako przedsiębiorca. Jeżeli kogoś ta Pani reprezentuje to na pewno nie przedsiębiorców.

  Panie Arturze. Zobaczymy co Pan będzie pisał. Ja mam za złe całej klasie politycznej, że rzucacie się jak sępy na poszczególne sprawy, które wydają się Wam akurat atrakcyjne, a nikt nie siadł i nie opracował całościowej strategii i pod nią dopiero robił ustawy. Wie Pan co z takiego działania wychodzi?? ... No właśnie.
  To tak jakby stawiać dom bez projektu. Dziękuję za uwagę. Nawet podając przykłady "korzystnych" rozwiązań mnie Pan nie przekonał.
  (A już tą Bochniarzową wręcz odstręczył, na miejscu Pana bym się nie przyznawał)
  Radzę rzucić okiem choćby na próby takich rozwiązań na www.ruchwig.pl
  U Państwa ciemność widzę, ciemność jak w klasyku :)
 • @Autor
  Panie szanowny pośle ale tutaj nie tylko się pisze posty, czasami trzeba odpowiedzieć na komentarze i samemu komentować. Pozdrawiam.
 • Witaj Arturze,
  Od serca rzeczesz w swojej notce. Chwała ci za to.
 • Autor
  Proszę tylko o merytorykę.nawet jak się nie będę z Panem zgadzał.
  Mam nadzieję,że nie będzie pluł na PIS i JK.
 • Chwalimy się?
  Wydaje się, że jest kilka powodów do zadowolenie, prawda?
 • Trzeba się trzymać czegoś w życiu, a nie skakać z kwiatka na kwiatek
  Witamy w NE ale bez udawanej serdeczności.

  Czy jest Pan nadal i w ogóle z JAKIEJ PRZYCZYNY prezesem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych?

  http://nsz.com.pl/index.php/nsz/407-20101106-obchody-xx-lecia-zwizku-onierzy-nsz

  http://www.solidarni.waw.pl/N-S-Z.htm

  http://nsz.com.pl/index.php/polecane-witryny

  To że Pan wyszedł z PiS i to zaczął trzymać z Markiem Jurkiem, to jeszcze rozumiem, ale żeby wejść w Libertas... tego nie zrozumiem nigdy. Kiedy skończycie z dywersją przeciw PiS, która jest w istocie pomaganiem PO, SLD?

  Czy teraz wejdzie Pan do modnego PJN? To byłoby logiczne.
 • @Zavissius Niger
  ciekawe czy to kolejny ogłoszeniowy słup?
  czy może Pan były poseł jeszcze się nie obudził?
  ciekawe czy będą jakiś odpowiedzi na komentarze?

  jeżeli tak, to mam pytanie:
  cóż takiego ostatnio się wydarzyło w Ojczyźnie, że postanowił Pan porzucić wielopłaszczyznową działalność biznesowa? Bo ostatni krzyk Ojczyzny miał miejsce 10 kwietnia 2010 roku?
  Jak na krzyk to trochę długo docierał on do Pana - aż 11 miesięcy?
 • @Łażący Łazarz
  żadna aktywność poza PiS'em nie jest zła, szkoda tylko, że jakoś tak przed wyborami nagle o działalności politycznej sobie Zawisza Czarny przypomina....
 • @Aladar
  no właśnie jeśli lobbysta, to chyba posłowanie nie do końca jest zbieżne z zainteresowaniami pana Zawiszy.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Łażący Łazarz
  Zobaczymy co nowy bloger zamierza, w tym tutaj w NE, ale zaufanie, wiarygodność to ważna sprawa. Czy chodzi "tylko" o pieniądze, interesy, czy także o politykę w nowej odsłonie. Jeżeli polityka, to co znowu p. Zawisza wymyśli i KTO się na to znów nabierze? :)


  "Przed rokiem serwis tvp.info poinformował, że działalność na rzecz Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów prowadzi w Sejmie były poseł Prawicy Rzeczpospolitej Artur Zawisza. W rozmowie z tvp.info wyjaśniał, że nie jest lobbystą, a jedynie doradcą Izby, za co zresztą nie dostaje żadnych pieniędzy. "

  http://tvp.info/informacje/polska/byli-poslowie-lpr-wrocili-na-wiejska/3991554


  Albo inne ciekawostki.
  http://tvp.info/informacje/polska/byly-posel-pis-na-etacie-u-senatora/354793

  "– Przez posłów jestem odbierany w bardzo sympatyczny sposób – mówi portalowi tvp.info Artur Zawisza. – Za doradzanie izbie nie pobieram pieniędzy. Przeanalizowałem ustawę o lobbingu i wywnioskowałem, że jako doradca społeczny nie muszę rejestrować się na liście zawodowych lobbystów – dodaje."

  http://tvp.info/informacje/polska/byly-posel-lobbuje-w-sejmie/1214788

  http://tvp.info/magazyn/po-godzinach/alfabet-sejmowych-trikow-i-przekretow/3873228

  I kuriozum.

  "Libertas: Wałęsa wie, co robi

  – Jesteśmy dumni, że symbol walki o wolność w Polsce staje się w tych dniach symbolem walki o wolność w Europie – podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie wiceprezes Libertas Polska Artur Zawisza odnosząc się do udziału Lecha Wałęsy w konwencji tej partii w Madrycie.

  W opinii Zawiszy, obecność Wałęsy na kongresie Libertas w Rzymie na początku maja nie była przypadkiem, ale przemyślanym wkładem byłego prezydenta w toczącą się debatę o kształcie Unii Europejskiej

  Jak powiedział, „skoro Wałęsa zjawia się na kolejnych konwencjach Libertas, śledzi reakcje medialne i komentarze na ten temat a jednak ponownie w nich uczestniczy, to znaczy, że wie co robi”.

  – Wiemy, że wystąpienia Lecha Wałęsy na konwencjach Libertas powodują pewną dezorientację, zamieszanie a nawet paroksyzmy wściekłości wśród jego niektórych sytuacyjnych zwolenników – mówił Zawisza. Wałęsa podkreślił, że jako członek unijnej Rady Mędrców pracuje w Unii, by zmieniać ją od wewnątrz. Według niego, przy jednoczeniu kontynentu potrzebne są wspólne wartości,"

  http://tvp.info/informacje/swiat/walesa-u-libertas-nasze-poglady-zbiezne/591144

  Społeczny non profit lobbysta z własną firmą (Artur Zawisza Dobre Rady”.
  na etacie u senatora PiS, były poseł RP? Czy trochę wykracza po nasze pojmowanie etyki, przyzwoitości? Albo rybki, albo akwarium. Na dodatek rozliczna obecność w organizacjach pozarządowych łącznie z fundacją Gudzowatego kiedyś.
 • @Marek Kajdas
  > Czy trochę wykracza po nasze pojmowanie etyki,
  > przyzwoitości?

  Nie wykracza. Moim zdaniem Artur Zawisza to jeden z bardzo nielicznych przyzwoitych polityków w Polsce.
 • @GPS.65
  Słowo "przyzwoitość" obrzydził mi Donald Tusk, który w licznych wypowiedziach z jego użyciem nadał mu zupełnie nowe znaczenie. I tylko w tym znaczeniu mam pana Zawiszę za przyzwoitego.
 • zwis ciemny
  zasmuciło mnie, że Pan ŁŁ się cieszy takim poszerzeniem forum

  i tak wyjdzie w praniu

  tylko, że nie ma czasu na roztrząsanie takich drobiazgów
 • @Artur Zawisza
  Witam i od razu pytam co Pan zamierza w polityce jeszcze osiągnąć i gdzie ? Jest Pan teraz dalej w Libertas czy u Marka Jurka czy jeszcze gdzie indziej ?
 • @Marek Kajdas
  Tak to dobre pytanie jak Pan Zawisza teraz ustosunkuje się do swoich słów o Wałęsie :-)
 • @Marek Kajdas
  Hmm. Idealisto. Podaj, proszę, ile inicjatyw ustawodawczych, podobnych do tych pilotowanych przez posła Zawiszę, zgłosił np. .... poseł Hofman.

  Ludzie, a pamiętacie dlaczego poseł Zawisza odszedł z PiS?
 • @Rebeliantka
  a dlaczego?
  bo ja nie pamiętam? - swojego czasu zaczął się zajmować biznesem - przepraszam lobbowaniem, no i chyba "Libertas'owaniem".
 • Zavissius Niger
  tyle czasu na górze Ekranu i ZERO odpowiedzi - wyniosły ten Bloger,
  a wiec jednak to tylko słup ogłoszeniowy,
  zastanawiam się tylko jak długo będzie tu jeszcze wisiał?
  czy jutro do rana, czy może do jutrzejszej sumy?
  no chyba, ze umowa promocyjna przewiduje, ze do poniedziałku rano!!!
 • @Rebeliantka
  no właśnie, ja nie pamiętam...
 • @Łażący Łazarz
  Stare przysłowie mówi: nie chwal dnia przed zachodem słońca.
  Pozdrawiam.
 • Zawisza Czarny
  Niepokoi mnie bardzo, że już po pojedynku z Janem Aragońskim się tu Pan pojawia. Bo już nikt nie chciał potem z Zawiszą stawać w szranki...
 • @raven59 & Molier
  No, cóż. Skoro Państwo nie pamiętacie, to przypominam, że odszedł z powodów ideowych - wspólnie z M.Jurkiem, M. Piłką, M. Bartyzel. Chodziło o kwestie ochrony ludzkiego życia.

  Ale dla Pani Molier nie ma to większego znaczenia. W każdym bądź razie mniejsze niż wyprzedaże garażowe, czy supermarketowe, przedmiot czułych wspominek z panem Varsem.
 • @raven59
  "szkoda tylko, że jakoś tak przed wyborami nagle o działalności politycznej sobie Zawisza Czarny przypomina...."

  A ja przypominam sobie, że nE istnieje też od "jakoś tak przed wyborami" :))))))
 • @Łażący Łazarz
  no dobra niech się otrzaska - tylko nich nie będzie taki wyniosły jak Jarosław Kaczyński, bo trochę mu do Niego brakuje, śmiem nawet twierdzić, że nigdy go nie doścignie. Kaczyński może milczeć bo jest Kaczyńskim, ale Zawisza jak już coś umieszcza to mógłby trochę przy kompie posiedzieć zwłaszcza jeżeli go tak długo w polityce nie było. Życzę mu oczywiście sukcesów, proszę spojrzeć, że byłem jednym z pierwszych, który go powitał ale jednak liczyłem, że będzie blogował.

  Ukłony za docenienie mej skromnej osoby, na jedynce i na górce już wisiałem i wiem, że jeszcze pewnie pewnie czasem powiszę, jak coś ciekawego umieszczę, no chyba że admini mnie będą ciąć ale tego nawet nie podejrzewam.
  Ukłony
 • @Rebeliantka
  Chciałem tylko uświadomić że w polityce trudno o kryształową postać. Pan Zawisza na pewno na temat wielu spraw może nam ciekawie pisać, ale raczej spoza gospodarki, ekonomii. Tu będziemy węszyć czy to jest lobbing czy nie, czy reklamowanie swojej działalności czy nie. Czy nie można blogować dla przyjemności, czy z misji edukacyjnej niosąc kaganek wiedzy ciemnym blogerom? Choćby o NSZ czy innych fajnych tematach jak historia ZCHN czy w ogóle polityki III RP. Mnóstwo fajnych tematów za które p. Zawiszę na pewno polubimy, docenimy wreszcie. Liczę też że Pan zaprosi swoich kolegów z różnych epok, może być i sam Gudzowaty, który ciekawe ma wywiady, nagrania.

  Wartości wartościami, a mamona fajna jest, prawda, miło mieć kasę większą niż płaca minimalna czy jakaś skromna rencina, emeryturka. Tak się składa że ciekawe ustawy (socjalne, ulgi) przechodzą dopiero jako kiełbasa wyborcza przed wyborami, albo cyrk walki politycznej, bo taki był okres w 2007 roku tuż przed końcem ery PiS.

  Libertas jako projekt zagraniczny na oko milionera z CIA (jakoś do Tymińskiego trochę podobny, też amerykańska zbrojeniówka, cóż za zbieg okoliczności, ale wyżej znacznie cenię Tyminskiego) to... był projekt zagraniczny. Należy coś takiego zmontować w PE, ale pod polskim przewodnictwem i skierowany bardziej do posowieckich krajów plus te które mają UE dość jak Grecja choćby, Anglia, Irlandia, będzie ich przybywać.

  Może jeszcze smakowity kąsek.

  "Gdy Wałęsa rozpoczął swoje wystąpienie kilkanaście osób z Polski opuściło salę, w której odbywał się zjazd. Z kolei w trakcie jego przemówienia raz po raz z sali dobiegały okrzyki uczestników kongresu. Co krzyczeli?

  "Lechu Bolek" i "zdrajca" - takie słowa padły w stronę prezydenta. Były prezydent reagował bijąc brawo i dyskutował z zebranymi.

  Bezpośrednio po przemówieniu Wałęsy zachowanie grupy Polaków potępił z trybuny szef Libertas Declan Ganley.

  Nieprzyjemny incydent

  Prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński powiedział PAP, że przerwanie wystąpienia byłego prezydenta przez polskich uczestników zjazdu Libertas, było "bardzo nieprzyjemnym incydentem".

  - Organizatorzy zapewnili nas, że to, co się wydarzyło, nie licuje ze zjazdem i przeprosili pana prezydenta zapewniając, że takie osoby nie mają prawa funkcjonowania w szeregach tej partii - oświadczył Gulczyński."

  http://www.tvn24.pl/-1,1598174,0,1,europe-trzeba-poprawiac,wiadomosc.html


  Odkąd to przeprasza się za nazwanie zdrajcy zdrajcą, agenta agentem? Jak można było w ogóle wpuścić takie "coś" na salę? Mogliście jeszcze Kiszczaka i Jaruzela zaprosić. Wszyscy ludzie "honoru". I to zakończenie... miejsca w partii nie będzie dla ludzi potępiających ubolka. Ładnie. Czy naprawdę tak zapewniliście tego Gulczyńskiego? Klub miłośników Bolka wraz z samym sponsorem Wielkim Mistrzem też miłośnikiem złotoustego noblisty... kimkolwiek on jest naprawdę... akurat przechodził i założył Libertas przed eurowyborami.

  Komu ufam w polityce? Bardziej tym co giną pod Katyniem to raz. Dwa, to ufam ludziom biednym czyli uczciwym i niepazernym na cash. Politykę powinni tworzyć zupełnie nowi ludzie w oparciu o szersze kręgi Katolickiego Narodu Polskiego, bez żadnych miliarderów którzy są miłośnikami Bolków. Jest tu w NE Pan Szeremietiew, jeżeli ma powstać jakaś alternatywna do całego establishmentu nowa partia, organizacja, komitet, to z Nim. Oczywiście to byłby krok do oczyszczenia tego bagna, ale walka z systemem wymaga jeszcze innych ludzi już w rodzaju Rossakiewicza czy mnie, jest nas oczywiście tysiące w rozproszeniu, oraz zdrowych kręgów katolickich, ale nieskażonych liberalizmem - ze świecą można takich ludzi szukać. To tacy jak Jan Paweł II.
 • @hanka
  "szkoda tylko, że jakoś tak przed wyborami nagle o działalności politycznej sobie Zawisza Czarny przypomina...."

  "A ja przypominam sobie, że nE istnieje też od "jakoś tak przed wyborami" :))))))"

  tak, tylko Pan Zawisza był praktycznie po za polityką - zajmował się wielopłaszczyznową działalnośią biznesową"
  czytaj wszystkie moje komentarze pod tym postem:

  sparafrazowałem tam też wypowiedź pana byłego posła, który w udzielonym wywiadzie powiedział, że do polityki wróci "gdy usłyszy krzyk Ojczyzny" (cytuję z pamięci ale źródło mogę na życzenie podać) i napisłaem tam: "Bo ostatni krzyk Ojczyzny miał miejsce 10 kwietnia 2010 roku?
  Jak na krzyk to trochę długo docierał on do Pana - aż 11 miesięcy?"
  chodziło mi o działalność polityczną a nie blogerską - myślałem, ze to wynika z moich wypowiedzi.
  Czy troszeczkę wyjaśniłem o co mi chodzi?
  pozdrawiam
 • @Marek Kajdas
  święta racja
 • @Łażący Łazarz
  to prawda nie każdy ma czas, ja dla tego żeby blogować czasem zarywam noce, nie mówię o żonie, która zaczyna patrzeć bykiem..., o zgrozo

  nowy wpis oczywiście poczytam ale jeżeli będę miał rozmawiać ze ścianą to mam to w nosie...
 • @Marek Kajdas
  Rozumiem. Wyłożyłeś swoje obiekcje, chociaż ja o coś zupełnie innego pytałam. Więc może teraz - dla odmiany - o zasługach i wątpliwościach wobec posła Hofmana? ;)

  Aha, ponieważ ufasz biednym, bo popatrz sobie na zdjęcia na tej stronie:
  http://www.adamhofman.pl/
  I zastosuj równą miarę.

  I żeby było jasne. Ja nie oczekuję, żeby posłowie byli biedni. Wolę, aby byli kompetentni i uczciwi, a nade wszystko, aby można było ich rozliczać z dokonań ;)

  Aha. Szeremietiewa akceptuję. Dakowskiego bym widziała w polityce. I jeszcze iluś mam świetnych kandydatów - bez szans na "biorące miejsca".
 • @Łażący Łazarz
  sprawdzimy ten brak ściany - zadałem trzy proste pytania pod nowym postem

  proszę pozdrowić żonę i powiedzieć to co ja powiedziałem mojej - Ojczyzna wzywa, jeżeli nie teraz to miną całe lata, jeżeli nie dziesiątki lat a i to nie wiadomo czy da się wtedy naprawić.
  Ja to jestem winien moim przodkom a moim dzieciom chciałbym zostawić Ojczyznę, materialnie sobie poradzą muszą mieć ideę - moimi to tak jak większości tutaj: Bóg, Honor, Ojczyzna!!!
  przepraszam, że tak patetycznie...
 • @Rebeliantka
  Hofmana (co za błąd że został rzecznikiem PiS) cenię mniej od Szeremietiewa, ale ma kogo będę głosował? Na komitet PiS. A temat aborcji jest oczywiście bardzo ważny, tak ważny że p. Zawisza i Marek Jurek powinni zostać w PiS żeby dalej o to walczyć, aż do skutku kiedyś. Tyle że teraz trzeba bronić ustawy która jest... bo niebawem kochana UE dokona harmonizacja prawa, urawniłowka total nwo. I co ciekawe, będzie zmuszenie naszego systemu prawnego do sądowej klauzuli wykonalności. Ktoś się poskarży jak jedna "matka", że nie dano jej zabić córki, to tym razem UE pochyli sie z troską i nakaże Polsce poprzez TK zabijanie nienarodzonych na każde życzenie, a jak się felerne urodzi, to fenol w serce. Eutanazja. Seniorów też do kasacji jak w Holandii.

  UE jest największym nieszczęściem w dziejach Polski i dopiero stopniowo to ludzie zrozumieją. Po PKWN naród też nie wiedział od razu co będzie dalej przez dekadę i kolejne. Nawet były złudzenie w stylu demokracji 1947.

  Dakowski czemu nie, ale trzeba zebrać potężną ekipę i zacząć rozmowy z PiS, nowy komitet samodzielnie startujący nie ma szans, ale jeżeli PiS odrzuci współpracę... cóż, wtedy trzeba spróbować samodzielnie, ale na poważnie żeby jednak zdobyć te pewne 6% i parę mandatów...

  Mam przeczucie że PiS czeka na taki ruch z kręgów prawicy, bo wiedzą że dostaną premię za zjednoczenie Narodu Polskiego od wyborców. To się opłaci po prostu.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku mówimy jednym głosem, zgadzam się w 100 %,
  dodam od siebie, ze bardzo cenię i Szeremietiewa i Dakowskiego muszą tylko zrozumieć, że ich miejsce jest przy Jarosławie Kaczyńskim. To ONI MUSZĄ TO ZROZUMIEĆ - na dobre i na złe!!!
 • @Rebeliantka
  Nie mogę Pani pomijać w odpowiedziach, jeszcze się Pani na mnie obrazi, ale dość zwięźle odpowiadałem innym, Pani tylko dodam, że lepsza na sza ustawa antyaborcyjna niż jej całkowity brak, chroni bardziej niż gdyby jej nie było - i tu obrażanie się Marka Jurka i Artura Zawiszy nie miało sensu. Spójrzmy na Węgry - zmieniają konstytucję - obóz prawicowy - a nawet nie będą mieli takiego stanu prawnego jak my.
  Choć niektórzy sadzą, że całkowity brak takiej ustawy byłby lepszy wystarczyłoby tylko odpowiednie "ukształtowanie umysłów przez chrystianizację" - to chyba CIRC ale nie pamiętam dokładnie więc cytuję z możliwością pomyłki.
  Musimy pamiętać gdzie żyjemy, niby 90% to katolicy, ale ilu z nich są prawdziwymi członkami Kościoła - świadomymi? 10% może trochę więcej - reszta to pozerka, dobrze jak w niedzielę do kościoła pójdą, a ilu do spowiedzi - szczerej, ilu do komunii, ilu jest w stanie bronić wiary - w tym codziennym znojnym życiu?
  No i jeszcze cała moc lewaków, bezideowców, ateistów?
 • All
  Ludzie, czy Wam rozum i pamięć odjęło?. Przecież ten człowiek to najtwardszy beton religijny. Ma takie poglądy, że za Inkwizycji by został co najmniej kardynałem. O czym tu z nim dyskutować?.
 • @Provoc
  Co to jest beton religijny? Co masz przeciwko betonowi? Co masz przeciwko religii?
 • @Rebeliantka
  ale mnie Pani przyłapała! cóż za lekkoduch ze mnie!
  I żebym tylko takimi rzeczami się interesowała, o których Pani wspomina! Gdzie tam, są znacznie gorsze.
  Dobrze, że Pani o mnie nie ma więcej informacji, dopiero by mi się oberwałao!
  Ale napominanie biźniego, to przecież cnota! Ależ Pani ma tych cnót! Pozazdrościć!
 • @Molier
  Gorsze są też? O, jeny ;)
 • Na pohybel szmatom !!!
  Na pohybel szmatom !!!
 • Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!
  Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031