Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 12 komentarzy

Zavissius Niger

Artur Zawisza - absolwent polonistyki i filozofii KUL, poseł na Sejm w latach 2001-07, przewodniczący Komisji Gospodarki oraz tzw. bankowej komisji śledczej, obecnie przedsiębiorca i menedżer oraz współzałożyciel Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek

pro domo sua 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drodzy współblogerzy i komentatorzy,

dziękuję za przywitanie częściej miłe, czasem niemiłe.

Taka oczywiście natura sieci, że każda myśl, która sto i tysiąc lat temu pozostałaby na dnie serca, dzisiaj musi w try miga znaleźć się jako mniej czy bardziej przemyślany komentarz. Jednak zamysł nowoekranowany raczej taki, by rozmawiać na nim o sprawach bardziej niż o ludziach. Temu też służy zaproszenie do blogowania grupy piór mających odbudowywać myśl o Polsce.  W tym duchu podejmuję cotygodniowe występy, więc będę starał się unikać  wojny na słowa każdego z każdym i o cokolwiek. 

Proszę więc przyjąć, że nie ma sensu sąd nade mną i moimi decyzjami, choć przy odbrobinie dobrej wiary o każdej z nich możemy podyskutować. Najlepiej jednak dyskutować o wyzwaniach narodowych i o "skutecznym rad sposobie". 

Przy okazji wyjaśniam niedowiarkom, że wybory zaprzątają moją uwagę jako wyborcy, a nie jako kandydata, zaś moje blogowanie związane jest ze startem Nowego Ekranu, a nie przypadkami wyborczymi.

Pozostaję tedy przy moich zajęciach, które są legalne, godziwe i pożyteczne.  Skrupulatny komentator wymienił kilka z nich, ale zapewniam, że dalece nie wszystkie. Stąd i czasu na pisanie nie będzie zbyt wiele...

Ktoś miał pretensję, iż z domniemanej wyniosłości nie reaguję na miłe lub niemiłe zaczepki w komentarzach. Mój Boże, napisałem wczoraj o północy, a dzisiaj od rana wymieniałem oponę w samochodzie, uczestniczyłem w naradzie biznesowej, prowadziłem posiedzenie prezydium organizacji społecznej, czytałem dokumenty oraz gazety, spacerowałem z dziećmi wzdłuż Wisły, pomagałem córce w nauce recytacji i coś tam jeszcze. Doprawdy nie siedzę z nosem wlepionym w ekran (nawet Nowy) i proszę to zrozumieć...

Tak więc głowa do góry, wielki post zapewne nas utrudza, ale przedwiośnie dodaje sił. Najcieplejszy dzień w roku to chyba jakiś sukcesik?

 

KOMENTARZE

 • @Artur Zawisza
  Panie Pośle. Nie mnie mówić Panu jak ma Pan dysponować swoim wolnym czasem, ale proszę mi wierzyć, że cotygodniowe zamieszczanie notki na platformie blogerskiej ma tyle wspólnego z blogowaniem co dłubanie wykałaczką w wentylu z wymianą opony.
 • @Zavissius Niger
  witam prawie o północy,
  tak przyziemne sprawy czasem potrafią uprzykrzyć życie
  mam nadzieje, że jeszcze nie odszedł Pan od komputera.
  Mam tylko jedno pytanie:
  1. Czy wraca Pan do polityki?
  2. Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiada Pan: TAK - to czy jest Pan w stanie zaakceptować Pana Jarosława Kaczyńskiego jako liderem frontu mającego odsunąć od rządów obecną koalicję?
  3. Jeżeli na drugie pytanie odpowiada Pan: NIE - to czy będzie Pan prowadził politykę mającą na celu rozdrobnienie głosów na prawej stronie sceny politycznej?
  4. Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiada Pan NIE - to życzę Panu wszelkich sukcesów w całokształcie Pańskiej działalności pozapolitycznej.
  Bardzo liczę na odpowiedzi na te drobne pytania skromnego blogera
  z poważaniem
 • "Najlepiej jednak dyskutować o wyzwaniach narodowych i o "skutecznym rad sposobie"
  Poczynajmy zatem w imię Boże.
  Skoro Pan nie wraca do polityki, to kamień z serca i od razu obiecuję być "milszy". To nie były zaczepki onetowe, mimo wszystko raczej jesteśmy po jednej stronie frontu, acz chciałbym teologicznej wykładni liberalizmu gospodarczego. Gdzie jest w nim katolicyzm, gdzie duch nauczania Jezusa Chrystusa.

  Walka o życie poczęte jest bezcenna, a już narodzonych żebyśmy mogli wszyscy żyć jak ludzie na miarę XXI wieku? Czy liberalizm to zapewni?

  Czytał Pan to? Proszę znaleźć czas i napisać recenzję, będzie to ciekawa dyskusja zapewniam.

  http://demokracja-finansowa.pl/pliki/demokracja-finansowa.pdf
 • @autor
  Uczciwie mówiąc bardzo to rozczarowujące.
  Rozumiem zachwyty ŁŁ, bo mu się pierwszy poseł - co prawda były, ale na początek dobre i to - z otwartą przyłbica, że tak nawiążę do tytułu "bloga" trafił.

  Dlaczego "bloga", a nie bloga po prostu? Bo Pan, Panie Arturze, zostawił tu już dwa wpisy bardzo zadęte, namaszczone i koturnowe jako też pseudointelektualne ale kompletnie pozbawione jakichkolwiek treści. Nie wspominając o tym , że jęczy Pan już w drugim wpisie! To co to będzie w czterdziestym?!
  A jak Pan nie chce pisać komentarzy a notki zamierza umieszczać tak samo miałkie i mające za zadanie powiedzieć, że Pan jeszcze żyje, to może lepiej sobie darować?
  Naprawdę. Panu, krajowi i Pańskim dzieciom znacznie lepiej zrobi jak się Pan o tę godzinę dłużej z nimi pobawi, poczyta im lub pospaceruje. I żona będzie zadowolona. A komentatorzy tylko by złośliwili i czepiali się jak Pan widzi.

  pozdrawiam z rezerwą.
 • @Marek Kajdas
  "ufam ludziom biednym czyli uczciwym"

  A ja ufam tym, którzy poza własnym interesem, czy przed własnym interesem widzą dobro wspólne. Jeśli przy tym są bogaci, tym lepiej. Biedy w Polsce wystarczy. Jeśli chce Pan Polski jako kraj ludzi biednych (?), ups, w tym właśnie widzę wielką nieuczciwość i nielojalność w stosunku do rodaków lub też aberację w poglądach nad którą nie można przejść do porządku dziennego.
 • @lumin1
  Moim zdaniem przekracza Pan w swych przytykach granicę dobrego wychowania. Mógłbym to ostatecznie zaakceptować, gdyby podpisał się Pan własnym nazwiskiem... Wraz ze swoją poprawną polszczyzną wpisuje się Pan jednak w sposób narracji raczej onetu. Może tam, a nie tutaj powinien Pan ostrzyć swoje pióro.

  PS Nie oczekuje odpowiedzi
 • Hmmmm,
  Jak na razie, jak widzę - ceremonia powitalna trwa....
  A kiedy konkretnie, o tym, co nasz kraj boli, co mu przeszkadza się rozwijać, co należy zmienić i jak?
 • @Łażący Łazarz
  i dlatego ja nie komentuję na blogu ex posła
  musiałbym sobie na wrodzoną złośliwość założyć filtr i tłumik
 • @gallux
  To chyba coś mam z oczami bo Cię tutaj widzę w komentarzach. Więc jeśli juz jesteś to napisz coś z sensem.
 • @grazss
  Proszę Pani, przecież Pan Zawisza napisał co należy zmienić, a nawet już to zrobił. Przecież wymienił oponę w samochodzie.
 • @Nowy Ekran
  chyba jednak masz coś z oczami, bo jedyny mój wpis, to ten do ŁŁ
  z początku myślałem, że to ja nie kontroluję swoich poczynań, zdarza się, że czasami wstaję w nocy i chodzę po dachach, ale okazuje się, że tym razem mogę spać spokojnie
  trochę nabiłem ex postowi odsłon tym poszukiwaniem siebie, ale mówi się trudno, w końcu nie są to głosy oddane do urny wyborczej:-P
  over
 • @Jerzy Bielewicz
  Jak powiedział Jezus Chrystus.... bogatym będzie trudno wejść do Królestwa Niebieskiego i wiedział co mówi. Zamożność zmienia prawie U KAŻDEGO optykę patrzenia na świat, ale nie twierdzę że u każdego. Wyjątki zawsze są. Nie wiedziałem że Pan należy do stowarzyszenia :)

  Konkretniej.
  Proszę Was Panowie o uzupełnienie wpisu w bazie ngo.

  Stowarzyszenie "Przejrzysty Rynek"
  http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=193426

  http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-przejrzysty-rynek-krs-312278.html

  Jak ma być przejrzysty rynek skoro organizacja o to walcząca sama jest przejrzysta jak SMOLEŃSKA MGŁA? Coś jednak wiadomo... nie jest Pan Zawisza sam w NE :)

  Członkowie reprezentacji:
  JERZY BIELEWICZ PREZES ZARZĄDU
  ARTUR WOJCIECH ZAWISZA CZŁONEK ZARZĄDU
  ADAM JAN GAŁCZYŃSKI CZŁONEK ZARZĄDU
  PAWEŁ WOJCIECH PIETKUN CZŁONEK ZARZĄDU

  "Działania

  Stowarzyszenie będzie monitorować rynki finansowe, a w przypadki "nierównej gry", będziemy brać stronę pokrzywdzonych. Ze Stowarzyszeniem zadeklarowało współdziałanie liczne grono znakomitych ekspertów w dziedzinie prawa, finansów, księgowości i rynków finansowych. Z biegiem czasu, Stowarzyszenie, poza bieżącą działalnością, zamierza wypracować niezależne źródła ekspertyz w wybranych dziedzinach z myślą o usprawnieniu i zapewnieniu przejrzystości na rynkach finansowych. Działania Stowarzyszenia będą miały charakter państwowotwórczy mając na względzie interes publiczny i polską rację stanu.

  Finanse

  W początkowym okresie Stowarzyszenie pokrywać będzie koszty działania wyłącznie z darowizn od osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Liczymy także na czytelników niniejszej strony."

  http://www.unicreditshareholders.com/association_stowarzyszenie


  Czy możemy zobaczyć KTO wpłacił i ILE na konto stowarzyszenia od początku jego działania w 2009 roku zarówno z osób fizycznych spoza członków stowarzyszenia, jak i osób prawnych? Przejrzysty rynek, to przejrzysty rynek :):):) Samą misję organizacji chętnie poprzemy, ale ma to być non profit organizacja, całkowicie non profit. Mamy chyba wszyscy wstręt do lobbystów itd

  Moim zdaniem społeczność NE mogłaby utworzyć liczący się (ŁŁ tego nie wyklucza) obywatelski think tank i watch dog zajmujący się właściwie całościowo Polską, także otoczeniem geopolitycznym. Z całym szacunkiem dla Waszego stowarzyszenia, ale nie będzie zbyt wiarygodne bez znacznie szerszego grona ekspertów. Poszerzcie bazę, skład i wtedy kto wie, może będzie się to liczyło. Mam dosyć dyżurnych ekspertów wpływu emitowanych w TV.

  Będzie dobrze, przynajmniej jesteśmy szczerzy.
 • hmmmm
  pytania blogerów ciekawe, ale gdzie odpowiedzi...

  A poza tym, o czym chciał Pan napisać, bo ni cholery nie rozczajam.
 • Długo
  się pan Zawisza "rozgrzewa" :D)))
 • Zarząd stowarzyszenia
  Czy p. Adam Gałczyński był dyrektorem Warszawskiej Loży BCC? Czy to ktoś inny? I tak lepiej że BCC, bo jeszcze bardziej mnie irytuje Lewiatan wiadomej towarzyszki tak kochanej przez Katolicki Naród Polski. Takim organizacjom już na pewno nie chodzi o dobro Polaków, dobro Polski, ale m.in o interes członków, tyle że w praktyce owo lobbies zabiega o coś dużo więcej sięgając po cele sekty nwo. I to już nie jest zwykłe kręcenie lodów. Tym samym niektórzy członkowie finansując to stają się pożytecznymi idiotami, bo myślą że to zwykły klub biznesu, otóż nie!

  Złodziej chce tylko kraść, przedsiębiorca chce dobrych warunków działania, nie zamierza zmieniać świata, a takie organizacje chcą zmieniać świat by żyło się lepiej, ale czy nam wszystkim? Czy to są katolickie organizacje wyznające wartości Jezusa Chrystusa?
 • Autor
  "Wiary, niedowiarkom, Mój Boże, wielki post". Czy już zaczęła sie katecheza i pora na modlitwę?. Tylko dopuście Pana Zawiszę do władzy to Wam katolicki szariat załatwi jeszcze przed zabraniem emerytur. Przecież z czegoś na te 10000 tysięcy nowych kościołów trzeba będzie wysupłać. Orliki to będą przy tym mały pikuś.
 • @SpiritoLibero
  To najlepsze "summary" jakie dzisiaj przeczytałem. Mój mózg dosłownie eksplodował z intelektualnej euforii:).
 • @Łażący Łazarz
  Ok. Może przesadziłem. Przepraszam Ciebie i Pana Posła.
  Nie zmienia to jednak meritum mojego komentarza. Jestem rozczarowany zarówno treścią , a raczej jej brakiem, jak i przede wszystkim tym, że autor nie odpowiada na komentarze pod własnymi wpisami.
  Mówisz o dyskusji - przyznasz chyba, że mamy tu raczej monolog, względnie ogłoszenie i szereg monologów pod nim.
 • @Jerzy Bielewicz
  Wiem, że nie oczekiwał Pan odpowiedzi, ale pozwolę sobie mimo wszystko.
  Zawstydził mnie Pan słusznie - autora i ŁŁ już przeprosiłem. Mam nadzieję, że i Pan zechce mi wybaczyć "niewyparzony ozór".
  Uwaga na temat polszczyzny była nieco przesadzona, ale przyjmuję z pokorą. Rozumiem, że diabli Pana brali i musiał Pan odreagować.

  pozdrawiam!
 • Na pohybel szmatom !!!
  Na pohybel szmatom !!!
 • Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!
  Wszyskiego najgorszego szmatom w Nowym Roku !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031